Wargaming, 1941 Savaşı’nı 360 Derecelik Videoda Canlandırıyor

Son Güncelleme Tarihi:

“1941 Savaşı’nın 360° Olarak Canlandırılması” adlı video izleyenlere 2. Dünya Savaşı’nın tarihi savaşlarının atmosferini yaşatıyor.

Yaratıcısı olduğu World of … oyunlarıyla milyonlarca oyuncuya ulaşan Wargaming, bu sefer farklı bir haberle karşımızda. Wargaming’in Google ile ortaklaşa geliştirdiği “Remember Everything” adlı tarih projesi kapsamında “1941 Savaşı’nın 360° Olarak Canlandırılması” adında bir video yayınlandı. Bu eşsiz video, izleyenlerin büyük çaplı bir çarpışmanın içine girerek, kendilerini savaştaki bir kişinin yerine koymalarına imkân tanıyor.

wargaming reenact

Wargaming’in özel tarih projelerinden sorumlu olan Alexander Bobko yayınlanan video hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

“Tarihe saygı göstermek Wargaming’in temel değerlerinden biridir. Bu yüzden, tarihi savaşların atmosferini sanki oradaymışsınız gibi yaşamanıza imkân veren yeni bir canlandırma biçimi oluşturduğumuz için gururluyuz.”

Videoda 40 aktör rol alırken, 2. Dünya Savaşı’nın efsane tankı T-34’ün yanında Panzer III, ağır silahlar ve uçaklar da kullanıldı. Wargaming’in IGROMIR 2015 fuarındaki standının ziyaretçileri, Google tarafından Wargaming için hazırlanan özel gözlükleri kullanarak videoyu ilk izleyenler arasında olacaklar.

“1941 Savaşı’nın 360° Olarak Canlandırılması” Wargaming’in yayınladığı ilk panoramik video değil. Kısa bir süre önce World of Tanks, Google ve Bovington Müzesi işbirliğiyle oluşturulan sanal tank turları, tanklara ilgi duyan kişilere 20. yüzyılın efsaneleşmiş araçlarını içeriden görme şansını sundu. Bu proje çerçevesinde çekilen videolara Littlstar uygulaması üzerinden ve vr.worldoftanks.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!