Wargame Airland Battle'da büyük savaş başladı!

Son Güncelleme Tarihi:

Yepyeni yüzüyle, Wargame Airland Battle resmi internet sitesine merhaba deyin!

Her şey geçtiğimiz günlerde Wargame gözlem ekibinin, devasa bir grubun Wargame’e adım attığını fark etmesiyle başladı. RTS(gerçek zamanlı strateji) tarzındaki Wargame European Escalation’dan sonra gelen , Wargame Airland Battle’ın resmi internet sitesi yeni resimlerle bugün oyun severlere kapılarını açtı. Güncellenen site, akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının nerede olursa olsunlar Wargame’le ilgili her türlü bilgiye ulaşabilmelerine olanak sağlar hale geldi.

Buraya kesinlikle bakmalısınız, çünkü site Wargame Airland Battle için tam anlamıyla bir altın madeni! Site gerek solo-campaign, gerek ise çok oyunculu mod için  oyun mekanikleriyle ilgili, özellikle de oyundaki hava kuvvetleriyle ilgili birçok bilgiyi içeriyor. Bu anlatımların hepsi, yenilenmiş resimler ile bize sunulmuş. İster Wargame’i yeni keşfeden olun, ister tecrübeli bir European Escalation oyuncusu olun; sitede size çok faydalı bilgiler göreceksiniz. Oyun hakkında bilmek istediğiniz ya da bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz!

Site aynı zamanda Wargame tutkunları için bir merkez olma özelliği taşıyor. Önümüzdeki aylarda gelecek resim ve video galerileri özellikle bu amaca hizmet edecek. Hayranların videolarından oluşacak bölüm sayesinde, oyuncular tarafından yapılan en iyi videoları keşfetme imkanı bulacağız. Eugen Systems tarafından sunulan, sitede Dev Blog sekmesinden ulaşabileceğimiz blogda ise oyunla ilgili inanılmaz derecede özel bilgilere ulaşabileceğiz. Sitedeki topluluk ağı, istediğimiz sosyal medya aracılığıyla oyundaki tüm faaliyetlere eş zamanlı olarak ulaşmamızı sağlayacak.

Bu  önemli olayın şerefine sitede bizimle 4 yeni görsel paylaşılmış. Bu yeni görseller sitede yıldız işaretiyle belirtilmiş.

Wargame Airland Battle ile ilgili bilgiler

2012’nin ilk aylarında Eugen Systems tarafından bizimle buluşturulan Wargame European Escalation, RTS tarzının sabit markası haline gelmeyi başarmıştı. Eleştirilerden aldığı yorumlar, övgüler ve oyuncuların beğenisinden görüleceği üzere Wargame Airland Battle, RTS tarzının en donanımlı oyunu. Bu oyun, sektörü bir üst seviyeye taşıyor!

1975-1985 yılları arasında NATO ile Warsaw Pact arasındaki savaş şiddetle hüküm sürmeye devam ediyordu. Savaş, başta görkemli mimari manzarası oyunda yeniden yaratılan İskandinavya olmak üzere, Kuzey Avrupa’ya ulaşmıştı. İlk Wargame güçlü oyun motoruyla oldukça iyi bir etki bırakmış olsa da Wargame Airland Battle, görselleriyle ileriye doğru büyük bir atlama yapıyor ve RTS oyunlarında hiç görülmemiş bir detay seviyesini bizlerle buluşturuyor. Sönük tasarımlar ve kalite seçeneklerinde yoksunluk artık geçmişte kalan şeyler. Yeni IRISZOOM Engine harikulade grafikler, geniş birim yelpazesi ve uydu haritalarından elde edilen bilgilerle tasarlanan doğal ve büyüleyici topografiyi gözler önüne seriyor.

Seriye bomba gibi bir giriş yapan tanklardan, uçaklara kadar soğuk savaş dönemindeki tüm askeri kaynakları kontrol edin! Oyunun silah deposunu; saldırı uçakları, bombardıman uçakları ve elektronik savaş uçakları olmak üzere toplam 150 oynanabilir uçak iyice güçlendirmiş.İlk oyundaki 8 ulusa, yeni oyunda 4 ulus ve onların özel araçları da eklenmiş. Yeni dokular kullanılarak, gerçekçi detaylarla bezenmiş 750’den fazla araç ve savaş birimine oyunda yer verilmiş. Wargame Airland Battle yeni silah sisteminde daha iyi kontrol ve daha iyi efektler sebebiyle gerçekçilik güçlendirilmiş durumda. Ayrıca yeni UCI (Urban Combat Interface) ile şehirlerdeki savaşlarda blok-blok egemenlik sağlıyoruz.

Oyunun solo kısmı ise birkaç dinamik ilerlemeli hikayeden oluşuyor. Bu modda savaşı her bakış açasından yönetebileceğiz. Theatre of Operation’da tüm ekibi yönetebilir, takviye kuvvet ve stratejik desteğin gücüne erişebiliriz. Alacağımız her karar savaşların taktiksel akıbetinde büyük etkiye sahip. Ayrıca kararlarımız global savaşın gelişiminde kaderi belirleyen unsurlar olarak dikkat çekiyor. Wargame Airland Battle gerek tekli oyuncu, gerek ise çoklu oyuncu modlarında çok önemli bir özelliği bizlere sunuyor. Bu özellik Deck olarak bilinen bir sistemin parçası. Bu sistem kendi ordumuzu şekillendirmemizi sağlıyor. İşte bu özellik bizi bizden alıyor, adeta mest ediyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!