Vodafone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Heyecanı Başladı!

VFŞL birinci hafta maçları ile başladı. Yeni meta oyunlarının yanı sıra heyecanlı karşılaşmalara sahne olan ilk hafta birinci gün maçları tamamlandı.

1907 Fenerbahçe Hızlı Başladı

VFŞL Yaz Mevsimi birinci hafta birinci gün maçlarında ilk karşılaşma ligin favori takımlarından 1907 Fenerbahçe ile kadrosunda ciddi değişikliklere giden Dark Passage arasında gerçekleşti. Yeni metanın dinamiklerine hazır olduğunu gösteren 1907 Fenerbahçe güçten düşen nişancılara yönelmeyip alt koridorda Vladimir-Pyke ikilisini tercih etti. Bu tercihe yine metanın güçlü şampiyonlarından Braum-Lucian ikilisi ile cevap veren Dark Passage oyunun erken aşamasında bu ikilin yarattığı sinerjiyi kullanarak öne geçti. Padden‘in Vladimir ile beklenen performansı gösterememesi DP alt koridorunun erken aşamada güçlenmesine neden olsa da ormanda Move‘nin kurduğu üstünlük ve Frozen’in orta koridorda yarattığı baskı 1907 Fenerbahçe’nin kontrolü ele almasını sağladı. Thaldrin‘in Singed oyunu takım savaşlarında kendini gösterince oyunun ilk safhalarında güçlenen DP alt koridoru etkisiz kaldı. Panky’nin çabaları DP’yi maçta tutmaya yetmedi. Zergsting‘in güzel Pyke oyunları Padden’in oyundan düşmesine rağmen takımı adına zaferi hızlandırdı. 33. dakikada baronu hanesine yazdıran 1907 Fenerbahçe 3 inhibitörünü kaybetmiş rakibinin üzerine giderek maçı bitirmeyi bildi.

Ligin Yeni Takımı Bursaspor Kötü Başladı

Haftanın ikinci maçında ligin yeni kurulan takımı Bursaspor deneyimli rakibi HWA Gaming karşısında seçim yasaklama ekranında bir tık geride başladı. Yeni kurulan ekip yeni metanın en etkili ormancılarından Taliyah tercihini iyi kullanamaması ve koordinasyonda yaşadıkları sıkıntılar HWA Gaming gibi deneyimli bir takım karşısında geri düşmelerine neden oldu. Üst koridorda muazzam bir oyun geçiren Armut‘un Urgot’u takımı adına savaşlara dahil olmasıyla kartopuna bağlayan HWA, baron savaşını kazanıp üzerine kadim ejderhayı da ekleyince maçı rahat şekilde bitirmeyi bildi. Koordinasyon sıkıntıları ve kontrolsüz oyunlarının bedelini ödeyen Bursaspor her ne kadar kötü bir maç geçirse de ilerleyen maçlarda bu dağınıklıktan kurtulmaları halinde ligin sürpriz takımı olabilir.

Youth Crew’den İnanılmaz Geri Dönüş!

Ligin iki iddialı ekibi DOU Aurora ve YouthCrew arasında gerçekleşen mücadele 3. dakikaya girerken YouthCrew’in yeni transferi Magifelix’in ilk kan skoru ile hızlı başladı. Fakat bu dakikadan itibaren işler YouthCrew için kötüye gitmeye başladı. Alt koridor ikililerinde yeni metanın dinamiklerine uyum sağlayan ekipler değişik kombinasyonlarla maça başladı. DOU Aurora adına Rain Darius, Rogu Braum alırken YouthCrew adına Madness Vladimir, Zzus Alistar aldı. Maç boyunca etkili oyunuyla maça damgasını vuran Rain-Rogu ikilisi YouthCrew alt koridoruna adeta kabusu yaşattı. Aşırı güçlenen Rain’in Darius’u haritanın her yerinde belirmeye başlayınca buna cevap veremeyen YouthCrew geriye yaslanmak zorunda kaldı. Magifelix ve Naru arasında orta koridorda dengeli geçen eşleşme Magifelix’in oyunun ilerleyen safhalarında güçlenmesi ile YouthCrew lehine döndü. Erken aşamada geri düşen Elwind’in Aatrox‘u inanılmaz oyunları ile geri döndü. Takım savaşlarında harika işler yapan Elwind takımını adeta ipten aldı. Elwind‘in içeri girip taşıyıcı odaklı hareketleri Magifelix‘in Cassiopeia‘sının alan bulmasını sağladı. İstediği pozisyonu alan YouthCrew cephesi maçı kendi lehlerine çevirerek galip gelmeyi bildi. Kartopunun sağladı gücü takım savaşlarında kaybeden DOU Aurora lige istediği gibi başlayamadı.

Son Finalistlerin Maçında Kazanan Değişmedi

Geçtiğimiz mevsimde finalde karşılaşan BAU SuperMassive ve Royal Bandits ekibi ligin ilk haftasına karşı karşıya geldi. Kadrosunda değişikliğe gitmeyen BAU SuperMassive karşı ufak değişikliklere giden Royal Bandits seçim ekranında metanın en güçlü ormancılarından Nocturne ve yine en güçlü şampiyonlarından Irelia‘yı rakibine bıraktı. Ayrıca imza şampiyonu Lucian‘ı eline alan Zeitnot rahat bir alt koridor başlangıcı yapmış oldu. BAU SuperMassive adına deneyimli ormancı Stomaged Nocturne ile maça hızlı başladı. Stomaged’in bu hızına ligin çaylak ormancısı Closer Trundle ile cevap veremeyince Stomaged’in baskısı etkisini göstermeye başladı. Özellikle orta koridorda Irelia ile aşırı güçlenen GBM etkili oyunlar çıkarttı. Üst koridorda oyundan düşen Broken Blade‘nin Aatrox’una karşılık tanklaşan fabFabulous‘un Orn’u takım savaşlarında BAU SuperMassive’yi etkili kıldı. Her ne kadar takım savaşlarında üstün çıkan taraf BAU SuperMassive olsa da maçı bitirme aşamasına getirdiğinde karşısında pes etmeyen Royal Bandits takımını buldu. Royal Bandits kazandığı takım savaşlarıyla “acaba dönüyor mu?” dedirtti. Bu acabayı doğru oyunla yok etmeyi başaran BAU SuperMassive rakibine daha fazla şans vermeden maçı bitirmeyi bildi.

İlk hafta birinci gün sonucu oluşan sıralama ise şöyle;

SK Gaming League of Legends Sahnesine Geri Dönüyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!