Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Takımları ve Kadroları Açıklandı!

Bu mevsim zorlu geçecek! Mücadelenin doruğa çıkacağı Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde kıyasıya mücadele edecek olan takımlar ve oyuncuları belli oldu.

Bu linkten fikstüre göz atabileceğiniz gibi takımlar için Riot Games Türkiye ekibinin hazırladığı videoya da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi heyecanı 16 Haziran’da başlıyor! Kadrolar ise şöyle:

1907 FENERBAHÇE

Geçtiğimiz mevsim inişli çıkışlı bir performans gösteren 1907 Fenerbahçe, TBF kupasını kaldırırken takımın önemli parçalarından olan Move ile yeniden birleşti. Takım ayrıca yedek destek olarak OnLy35’i de kadrosuna kattı.
THALDRIN – ÜST
MOVE – ORMANCI
FROZEN – ORTA
PADDEN – NİŞANCI
ZERGSTING – DESTEK

”MOVE YENİ METAYA ADAPTE OLABİLİRSE, TBF’DE KONFETİLERİN 1907 FENERBAHÇELİ OYUNCULARIN ÜSTÜNE YAĞMASI SÜRPRİZ OLMAZ.
-EUPHONY

PADES – KOÇ

ONLY35 – YEDEK

BAHÇEŞEHİR SUPERMASSIVE


KMF 2016, KMF 2017, KMF 2018… SUP bugüne kadar tüm KMF’leri kazandı ama hâlâ bir TBF kupasının eksikliğini hissediyor. Takım ilk TBF kupasına ulaşmak için, geçtiğimiz mevsim başarılı olan kadrosunu korudu.
FABFABULOUS – ÜST
STOMAGED – ORMANCI
GBM – ORTA
ZEITNOT – NİŞANCI
SNOWFLOWER – DESTEK

”KMF VE MSI’IN ARDINDAN KADROSUNU HİÇ BOZMAYAN SUP, ALIŞMA SÜRECİNE GİRMEYECEĞİ İÇİN LİGE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYACAK.”
-SCARLET

IREAN – KOÇ

SECAF REİS – YEDEK

BURSASPOR ESPORTS


Ligin taze kanı Bursaspor Esports, spor dünyasından League of Legends arenasına adım atan 4. spor kulübü oldu. Timsahlar, genç ve potansiyelli oyunculardan oluşan kadrosuyla Vadi’de de korku salmaya çalışacak.
RAGNER – ÜST
STEFAN – ORMANCI
MILICA – ORTA
HADES – NİŞANCI
TOLERANT – DESTEK

”BİRÇOK GENÇ VE YENİ İSİMLE KURULU BU KADRONUN POTANSİYELİ İNANILMAZ. İLK HAFTALAR KAZASIZ GEÇERSE DİĞER TAKIMLARIN KORKULU RÜYASI OLABİLİRLER.”
-SCARLET

TURKINATOR – KOÇ

PILTER – YEDEK

DARK PASSAGE


Yine Dark Passage, yine radikal değişiklikler. Geçtiğimiz mevsimki as kadrosunu baştan sona değiştiren Dark Passage, ligde yerli bir orta koridorda devam eden ikinci takım olacak.
PANKY – ÜST
CRUSH – ORMANCI
LONGB – ORTA
ROUTE – NİŞANCI
KAIROS – DESTEK

”KAĞIT ÜSTÜNDE BELKİ DE EN ZAYIF KADROLARDAN BİRİ AMA ŞAŞIRTMA POTANSİYELİ O KADAR YÜKSEK Kİ DP HAKKINDA OLUMSUZ KONUŞMAK ZOR”
-TONBALIKLIMAKARNA

MORNING – KOÇ

SNITCH – YEDEK

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ AURORA


Doğuş Üniversitesi ile anlaşarak ismini değiştiren Aurora’nın kadrosunda pek bir farklılık yok. Panky’nin yerine Hioss’u transfer eden ve koçunu değiştiren takım, yeni mevsime ana çekirdeği koruyarak giriyor.
HIOSS – ÜST
WISDOM – ORMANCI
NARU – ORTA
RAIN – NİŞANCI
ROGU – DESTEK

”KAN KAYBEDEN TAKIMLARIN OLDUĞU LİGDE HEM İSTİKRARI KORUYUP HEM DE SORUNLU BÖLGEYE YAMA YAPARAK KIŞTAN İYİYE GİDEN BELKİ DE TEK TAKIM.”
-KAAN KURAL

DOKGO – KOÇ

LEYL-Ü NEHAR – YEDEK

HWA GAMING


HWA GAMING yerli oyuncularına güvenini sürdürüyor. Geçtiğimiz mevsim KMF’yi kıl payı kaçıran takım, orta koridor ve nişancı pozisyonlarında daha fazla istikrar getirmeye yönelik seçimlere gitti.
ARMUT – ÜST
TRIX – ORMANCI
TELRACS – ORTA
INNAXE – NİŞANCI
REVANCHE – DESTEK

”BANA KALIRSA ARTIK ÇOK DAHA STABİL BİR KADROLARI VAR. HWA BU MEVSİM GEÇEN MEVSİMDEN DAHA İYİ İŞ YAPACAKTIR.”
-TONBALIKLIMAKARNA

WHISP3R – KOÇ

PBD – YEDEK

ROYAL BANDITS


Malrang ve Cepted’ın gidişinin ardından genç ormancı Closer’a şans veren Royal Bandits bu mevsim adeta bir kapalı kutu. Yeni gelen üç ismin de potansiyeli yüksek ama takımın performansı bu potansiyellerin ne kadar gerçeğe dönüştüğüne bağlı olarak belirlenecek.
BROKEN BLADE – ÜST
CLOSER – ORMANCI
ABBEDAGGE – ORTA
FREEZE – NİŞANCI
DUMBLEDOGE – DESTEK

”İKİ SÜPER KORELİ İLE YOLLAR AYRILINCA BİR ANDA ORTA SIRA TAKIMI OLDULAR. ÜST KORİDORA TAŞIYICI META GELMEZSE ÜST SIRALARI TEHDİT EDEMEYEBİLİRLER.”
-KAAN KURAL

ENATRON – KOÇ

RAU – YEDEK

YOUTHCREW

 
YouthCREW da ana çekirdeğini koruyan takımlar arasında. Sadece CoCo’yu gönderen ekip Avrupalı bir orta koridora yöneldi. Lige alışmış bir koç ve destekle istikrarı sağlamak isteyen takımda MagiFelix kilit rolü oynayacak.

ELWIND – ÜST

MOJITO – ORMANCI

MAGIFELIX – ORTA

MADNESS – NİŞANCI

ZZUS – DESTEK

”BU SENE MAGIFELIX VE MOJITO KRİTİK İKİLİ. BU OYUNCULAR UYUM SAĞLARSA YC’NİN ZİRVEYE KESTİRMEDEN GİTTİĞİNE ŞAHİT OLABİLİRİZ.”
-EUPHONY

LADEN – KOÇ

EVENSTAR – YEDEK

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.