Oyun Dünyasının En İyi Babaları

Babalar günü, tüm dünyadaki babaları onurlandırmak ve belki artık  bizimle beraber olmayan aile büyüklerimizi anmak için kutladığımız bir gün. Video oyunlarındaki baba karakterleri neden bunun dışında tutulsun ki? Sizler için video oyunlarındaki en iyi “Baba”ları bir araya getirmeye çalıştık:

 

Mike Haggar – Final Fight serisi

mike haggar final fight

Normal şartlar altında, valinin kızını kaçıran bir kişinin ya da grubun başı polisle belaya girecektir. Eğer kaçırdığınız kız, Metro City’nin valisi ve eski güreşçi Mike Haggar’ın kızı ise durum biraz daha farklı gelişir. Mike Haggar’ın, bizzat sokaklara inerek kızını kaçıranların peşine düşmesi ve tüm sorumlulardan bizzat hesap sormayı tercih etmesi kızını dünyadaki herşeyden çok sevdiğinin ispatı.

Barret Wallace – Final Fantasy VII

barret wallace final fantasy 7

Barret’in evlatlık kızı Marlene’e olan kendini adamışlığı, Midgar boyunca başınızdan geçen maceralarda gözden kaçmaz. Özellikle Sektör 7’de, Marlene’in öldüğünü sanmasının ardından yaşadığı sinir harbi, oyunun en etkileyici anlarından biriydi.

Subject Delta – Bioshock 2

subject delta bioshock 2

İlk Bioshock oyununda “Big Daddy”ler düşman karakter olmasına rağmen, ikinci oyunda canlandırdığımız ve yaratılan ilk Big Daddy “Subject Delta”, bu listenin olmazsa olmazlarından. Little Sister’lar ile olan ilişkisi ise, daha yaratıldığı ilk zamanlarda genetik bağ kurduğu ve kızı olarak benimsediği Eleanor’dan kaynaklanıyor.

James – Fallout 3

james fallout 3

Oyun tarihinin en kendine özgü açılış sekanslarından birine sahip olan Fallout 3’de babanız James, bu karanlık dünyada gördüğünüz ilk yüzdür. Fallout 3’ün ana hikayesi ile de fazlasıyla iç içe olan babanızın, dünyanın ve elbette sizin geleceğiniz için en büyük fedakarlığı yaptığını unutmayın.

Harry Mason – Silent Hill 1 & Silent Hill 3

harry mason silent hill 3

Harry Mason, kızı Cheryl’i bulmak için, kelimenin tam anlamıyla cehennemden bir köşe olan Silent Hill kasabasının altını üstüne getirmişti. Sorarım size bunu yapacak kaç baba tanıyorsunuz? Silent Hill 3’teki kaderi ise kızını bu dünyadaki her şeyden daha çok sevdiğini ispatlar nitelikteydi.

Lee Everett – The Walking Dead

lee everett the walking dead

Evet, Lee’nin Clementine’ın biyolojik babası olmadığını hepimiz biliyoruz. Ancak, kaderin birbirine bağladığı bu iki karakter arasında gelişen baba-kız ilişkisini göz ardı etmek de imkansız. Lee’nin verdiği kararların çoğunun merkezinde Clementine’ın olması arlarındaki bağın oldukça özel olduğunu anlatmak için yeterli.

John Marston – Red Dead Redemption

john marston red dead redemption

John Marston, oğluna sadece kendini nasıl savunacağını öğretmekle kalmayıp, karısını ve oğlunu kurtarmak için, eski çetesinin tüm üyelerini de gözünü kırpmadan öldürmüştü. İçimizi burkan ahır sahnesini de hiç bir oyuncunun kolay kolay unutacağını sanmıyoruz.

Chuck Greene – Dead Rising 2

chuck greene dead rising 2

Chuck, oyun boyunca, kızı için her şeyi yapacağını defalarca ispatlayan bir baba. Sadece kızının oyuncak ayısını bulmak için bile, koskoca bir zombi sürüsünün içine daldığını hatırlatmak isteriz.

Joel – The Last of Us

joel the last of us

Last of Us’un oldukça şok edici olan giriş sekansı, daha oyunun ilk dakikalarında Joel’in, kendini kızına adamış olduğu duygusunu oyuncuya geçirebiliyordu. Oldukça acıklı biten bu giriş bölümünün ardından tanıştığımız Ellie ise, Joel’in babalık duygularını tekrar hatırlamasına ve tabiri caizse, 20 yıl sonra kızını tekrar bulmasına sebep oldu. Duygusal yükü oldukça ağır olan The Last of Us, karakterler arasında kan bağı olmamasına rağmen, baba-çocuk ilişkisini en iyi anlatan oyunlardan biri.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!