Şampiyonluk Ligi’nde Taşlar Yerinden Oynuyor!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde 6 hafta geride kaldı ve ligin düğümü hala çözülmedi. Özellikle puan tablosunun alt sıralarında kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı haftada, Dark Passage aldığı üç galibiyetle lige damga vururken, ligin en büyük sürprizlerinden birine imza atan Bursaspor Esports sekiz galibiyete ulaştı ve Mevsim Finalleri için büyük bir avantaj yakaladı.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nin 6. haftası ligdeki dengeleri değiştiren mücadelelere sahne oldu. 6 hafta sonunda Royal Bandits ekibi liderliğini, Bahçeşehir SuperMassive ise ikincilik koltuğunu korumayı başardı. Rekabetin sonuna kadar hissedildiği haftada, lige damga vuran mücadeleler adres değiştirerek, puan tablosunun alt ve orta sıralarına doğru kaydı.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi - Puan Durumu

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi – Puan Durumu

Hesapların iyice karıştığı alt sıralarda, Dark Passage takımı fırtına gibi eserek zorlu rakipleri karşısında üçte üç yaptı ve puan tablosundaki yerini üst sıraya taşıdı. Her takımın her an sürprizler yapabileceğini kanıtlayan haftada, Bursaspor Esports sekiz galibiyete ulaşıp izleyenleri şaşırtırken, 1907 Fenerbahçe Espor 10 galibiyetle lig 3’üncülüğünü HWA Gaming ile paylaştı. Ligin son iki sırasında yer alan takımlar ise BeykentUni YouthCREW ve mağlubiyet serisi 4 maça çıkan Doğuş Üniversitesi Aurora oldu.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde iki hafta sonra lig aşaması tamamlanacak. Üst ve alt sıralardaki puan farkının git gide azaldığı ligde, bu rekabete paralel olarak heyecan da giderek artıyor.

Maçlar Twitch üzerinden Canlı Yayınlanıyor

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde sezonun tüm karşılaşmaları League of Legends’ın Twitch kanalından canlı olarak izlenebilecek. Yaz mevsimi 7. hafta karşılaşmaları ise 4 Ağustos Cumartesi günü, Doğuş Üniversitesi Aurora ve Dark Passage mücadelesiyle başlayacak.

Huzur İsteyenler İçin: Alto’s Odyssey İncelemesi

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!