VFŞL 2020 Kış Mevsimi Finali’nin Tarihi Değişti!

Son Güncelleme Tarihi:

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi Finali’nin tarihi değişti. Lolespor’un sosyal medya kanalları aracılığıyla duyurduğu haber ile Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi Finali’nin tarihinin değiştiği öğrenildi. Daha önce yapılan duyuru ile 9 Mayıs 2020 Cumartesi günü düzenleneceği açıklanan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi Finali’nin, sokağa çıkma yasağı uygulanma ihtimalinin yüksek olması sebebi ile hafta içi bir güne yani 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününe alındığı açıklandı.

Şirket, yaptığı açıklamada bu değişikliğin sebebinin Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali’ni sokağa çıkma yasağı olasılığının yüksek olduğu günler yerine, reji ekibinden birkaç kişinin görevlerini sahnede yerine getirebileceği bir tarihte gerçekleştirerek taraftarlara daha iyi bir yayın deneyimi sunabilmek olduğunu belirtti. Aynı zamanda yeni belirlenmiş olan 11 Mayıs Pazartesi tarihini kapsayan bir yasak olması durumunda ise maçların tekrar ertelenmeyeceğini ve yayının tamamının evlerden yapılacağını ekledi.

Peki oyuncular maçları evlerden oynarken reji ekibi neden Riot Games Espor Sahnesi’ne gitmek zorunda?

Lolespor, yaptığı açıklamanın devamında reji ekibinin yayını neden Riot Games Espor Sahnesi’nden yaptığına bir açıklık getirdi. Reji ekibinin evlerinden yayın yapabileceği bir senaryonu uzun süredir test edildiğini söyleyen şirket, olası bir internet kesintisi, elektrik kesintisi veya bölgesel altyapı sıkıntısı sebebiyle oluşabilecek risklerin önüne geçmek amacıyla reji ekibinden birkaç kişinin maç günlerinde sağlık ve sosyal mesafe kurallarına uyarak Riot Games Espor Sahnesi’ne giderek yayını oradan daha kaliteli bir biçimde devam ettirdiklerinden bahsetti.

Ancak yine de 11 Mayıs Pazartesi günü herhangi bir sokağa çıkma yasağı uygulanması durumunda Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali tekrar ertelenmeyecek. Bunun yerine Akademi Ligi 2020 Kış Mevsimi Finali’nde yapıldığı gibi yayın, ekibin tamamen çevrim içi çalıştığı bir sistem ile gerçekleştirilecek. Bahsedilen bu risklerden dolayı ilk tercihlerinin bu şekilde bir çevrim içi yayın olmayacağını söyleyen şirket, tüm espor severlere anlayışları için teşekkür etti.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finallerinin ilk ayağı olan çeyrek finaller 27 Nisan Pazartesi günü Team Aurora vs Papara SuperMassive maçı ile başlıyor. 28 Nisan Salı günü ise Galakticos vs fastPay Wildcats maçı ile sonlanacak çeyrek finallerden bakalım hangi takımlar galip ayrılarak adını yarı finale yazdırmayı başaracak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Kaan Alper

Selamlar! Ben Kaan. Bahçeşehir Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı öğrencisiyim. Büyük bir espor taraftarıyım. Aynı zamanda bir gitar aşığıyım.