VF Şampiyonluk Ligi’nde 2. Hafta 1. Gün Tamamlandı

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevisimi 2. Hafta 1. Gün maçları ile devam etti. Güzel mücadelelere sahne olan hafta ligin ne kadar çekişmeli geçeceğini de göstermiş oldu.

Bursaspor İlk Galibiyetini Aldı

Maça daha iyi seçimler ile başlayan YouthCrew vadiye Nocturne ve Irelia gibi güçlü şampiyonlar ile indi. Pyke ve Lucian‘ı da kendi tarafında tutan YouthCrew bu eşleşmeya hızlı başlayan taraf oldu. İlk kanı 3. dakikada bulan taraf YouthCrew olsa da, Bursaspor Kai’sa ile karşılık vermeyi bildi. Maçın ilerleyen dakikalarında güç toplamaya devam eden ligin yeni oyuncularından Hades Kai’sa ile takım savaşlarında aldığı pozisyonlar ve skorlarla birlikte takımı adına taşıyıcı rolünü üstlendi. Hades’in bu güzel oyununa güçlenme eşiğini aşan Milica‘nın Ryze’si de eklenince maçın galibi Bursaspor oldu. Böylece ilk galibiyetine ulaşan ligin yeni takımı kolay lokma olmayacağının sinyallerini vermiş oldu.

BAU SuperMassive Zorlansa da Galip

Maça metanın en güçlü kompozisyonlarından Master Yi-Taric ile başlayan HWA Gaming tüm kaynakları telracS‘ın Master Yi’sine bırakarak onu güçlendirme odaklı oynadı. Master Yi desteklenmesi adına takıma Karma, Shen ikilisini de dahil eden HWA Gaming Armut‘un eline Jax bıraktı. Şuana kadar Nocturne ile geride kalan maçlarda güzel performans sergilen Stomaged yine bu şampiyonu ellerine aldı. BAU SuperMassive rakibinin kompozisyonunu kırmak adına orta koridora Lisandra, desteğe Fiddlesticks aldı. Maçın erken aşamasında iki tarafta karşılık skorları topladı. Üst koridorda Armut’un Jax’ının güçlenmesi Master Yi ve Taric ikilisinin takım savaşlarına etkisi ile birlikte HWA Gaming maçı kazanma adına öne geçen taraf oldu. Maçın 31. dakikasında baron savaşından galip çıkan BAU Supermasive, HWA Gaming’in maçı bitirmesinin önüne geçmiş oldu. Maçın son takım savaşında harika oynayan Snowflower-GBM ikilisi ultileri içine HWA Gaming’i adeta hapsettiler bu fırsatı iyi değerlendiren Zeitnot ve fabFabulous savaşa dahil olarak rakibi haritadan sildiler devamında maçı bitiren BAU SuperMassive 2. hafta ilk maçını galibiyetle kapatmış oldu.

Royal Bandits, Dark Passage’yi Geçmeyi Bildi

Maça Broken Blade‘nin ilk kan skoru ile başlayan Royal Bandits alt koridor ikilisinin koridorda kurduğu üstünlük ile öne geçti. Closer Xin Zhao ile rakip takıma göz açtırmadığı maçta 10 skorun 8 tanesine katkı yaparak takımı adına iyi işler başardı. Dark Passage takımında alt koridor uyumsuzluğu maç boyunca göze çarparken Crush ve Longb‘nin çabaları yetersiz kaldı. Maçta yakaladıkları üstünlükleri iyi kullanan Royal Bandits maçı kazanmayı bildi.

1907 Fenerbahçe İlk Mağlubiyetini Aldı

1907 Fenerbahçe  alt koridor odaklı oynadığı erken oyunda istediğini alarak öne geçen taraf oldu. Padden‘in ellerin Darius’u ve Thaldrin‘in elinde Vladimir’i güçlendirme odaklı oynayan 1907 Fenerbahçe’ye karşı DOU Aurora Wisdom’un Graves’ini ve Rain’in Irelia’sını güçlendirme odaklı oynadı. Maçın ilerleyen bölümlerinde takım savaşlarında Zergsting Leona ile güzel savaşlar başlatsa da Rogu‘nun Pyke ile yaptığı oyunlar maçın rüzgarının DOU Aurora lehine dönmesini sağladı. Maçın 27. dakikasında baron savaşını kazanan DOU Aurora bu dakikadan itibaren oyunu 1907 Fenerbahçe üzerine yıktı. Bu baskı karşısında çıkış arayan 1907 Fenerbahçe savaşlardan istediği sonuçları çıkartamayınca maça tutunamadı ve DOU Aurora bu güzel mücadeleden galip ayrılan taraf oldu.

2. hafta 1. gün sonucunda VFŞL sıralama;

 

FOX TV, 1907 Fenerbahçe Espor Takımının Yeni Sponsoru Oldu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!