VF Şampiyonluk Ligi 2. Hafta 2. Gün Karşılaşmaları

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2. hafta 2. gün çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Günün sonunda liderliğini koruyan 1907 Fenerbahçe’yi BAU SuperMassive aynı galibiyetle sayısı ile takip ediyor.

Yakın Geçen Maçta HWA Gaming DOU Aurora’yı Geçmeyi Başardı

Günün ilk maçında karşılaşan iki ekip dengeli bir oyun ortaya koydu. Normalde alt koridor nişancısı olan Innaxe’yi Kai’Sa ile güçlendirme odağı olarak ormana, orman oyuncusu olan Trix’i Braum ile destek orta koridor olarak Inaxe’nin yanına bırakan HWA Gaming, orta koridor oyuncusu olan telracS’ı da Revanche ile birlikte Brand-Rakan ikilisi olarak alt koridora gönderdi. Bu değişikliklere karşılık DOU Aurora oyuncu koridorlarını değiştirmeden Rain’e Yasuo ve Naru’ya Lisandra bıraktı. Üst koridorda Armut’un Orn’una karşılık Hioss’un Mundo’su ile cevap veren DOU Aurora ormanda Taliyah tercih ett. Maç erken aşamada iki taraf içinde iyi başladı. Yakın geçen mücadele karşılıklı skorlar ile devam etti. 34. dakikaya girilirken baronu HWA Gaming adına Innaxe DOU Aurora ellerinde çalarak takımı adına çok önemli bir işe imza attı. Baronu hanesine yazdıran HWA Gaming bu güçlendirmeyi doğru kullanmak adına rakibi üzerine yüklendi. Alt koridor DOU Aurora ikinci kulesi altında başlayan savaşta Revanche’den gelen muhteşem oyuna karşılık Armut’un Orn ultisi eklenince Bran-Kai’Sa ikilisi aradağı pozisyonu buldu ve hasarlarını bırakarak Rogu ve Naru’yu aradan çıkardı. İki eksik ile baronlu rakibine karşı iyice geriye yaslanan rakibini affetmeyen HWA Gaming maçı bitirmeyi başardı.

Bursaspor Yine Kazandı!

Seçim yasaklama ekranında Hades gibi kaliteli bir Yasuo oyuncusuna Yasuo’yu kaptıran Royal Bandits bu hareketini maç boyunca pahalıya ödedi. Alt koridorda Hades  Tolerant ikilisi Dumbledoge ve Freeze adeta koridoru dar etti. Bu baskıya Bursaspor ormancısı Stefan’ın dahil olması ile birlikte işler Royal Bandits adına alt koridorda iyice kötüye gitmeye başladı. Closer’dan aradıkları desteği alamayan Royal Bandits ikilisi iyice geriye düştü. Maçın ilerleyen dakikalarında Broken Blade takımı adına Darius ile elinden geleni yapsada takım savaşlarında önde ayrılan taraf Bursaspor oldu. Stefan‘ın aktif oyununa cevap veremeyen Closer orman kaynaklarını da bir bir rakibine kaptırmış oldu. Son takım savaşını kendi orta koridor ikinci kulesi altında veren Bursaspor Alistar Yasuo ikilisinin oyunu ile takım savaşına harika bir giriş yaptı. Stefan’ın Camille ile savaşa girip skorları toplamasıyla maçı bitirme fırsatı bulan Bursaspor ikinci haftada ikinci galibiyetini almış oldu.

Thaldrin’in Yıldızlaştığı Maçta 1907 Fenerbahçe Galip

Maça üst koridor ilk kanı ile başlayan 1907 Fenerbahçe maçı Elwind üzerine yıktı. Elwind’i erken oyunda oyundan düşüren ve Thaldrin‘in Irelia’sını güçlendiren 1907 Fenerbahçe bu güç patlamasını maçın geneline yaymayı başardı. Bu güç patlamasına karşılık iyi direnen YouthCrew cephesi Magifelix’in iyi oyunu ile maçı uzatmayı başardı. Maçın 34. dakikasında hatalı bir oyun ile rakibi 1907 Fenerbahçe’ye rahat bir baron alma şansı veren YouthCrew bu hatasını maçı kaybederek ödedi. Bu sonuçla birlikte liderliğini sürdüren 1907 Fenerbahçe mevsim şampiyonluğuna giden yolda ne kadar iddialı olduğunu göstermiş oldu.

BAU SuperMassive Rahat Kazandı

Stomaged‘in ellerinden Nocturne alan Dark Passage‘nin bu hamlesine Stomaged Skarner ile karşılık verdi. Orta koridorda ise GBM‘in Vladimir’ine karşılık Swain tercih eden LongB GBM karşısında adete eridi. Aşırı güçlenen GBM skorları toplayarak takımı adına kartopunu hızlandırdı. Rakibinin hamlelerine cevap veremeyen maç boyunca takım olarak uyumsuz bir görüntü çizen Dark Passage maçtan mağlubiyet ile ayrıldı. 1907 Fenerbahçe aynı galibiyet ile lige devam eden BAU SuperMassive şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduğunu birkez daha göstermiş oldu.

VFŞL 2. hafta 2. gün sonuçları sonrasında oluşan sıralama;

PUBG Event Pass Sistemi Duyuruldu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!