Vegas’ta Şampiyon Belli Oldu!

Masters Tour Las Vegas Tamamlandı

350’den fazla profesyonel oyuncunun mücadele ettiği turnuva dün sona erdi. Dual Turnuva formatında oynanan maçlar sonucunda gruplardan tom60229, dog, posesi ve Gallon çıkarak son 4’e kaldılar. Dog, tom60299’u 2-0’lık skor ile geçip finale kalırken, diğer yandan da Gallon posesi’nin Cylone Mage’sini Bomb Warrior ile 2-1 yenip finale kalan 2.isim oldu. Nefes kesen final maçında David ‘dog’ Caero, Freeze Mage ile Gallon’un warriorunu 3-1 mağlup ederek 100.000 dolar ödülün sahibi oldu.

Dog’un Şampiyon Buildi

Birincil destesinde diğer Freeze Mage buildlerinde farklı olarak Acidic Swamp Ooze ve Arcane Keysmith tercih eden dog, İkincil destesinde ise daha çok agresif desteleri hedef alan kartlar kullanmış. Üçüncül destesine baktığımızda maç sırasında oyuncuları güldüren Deranged Doctor tercihi göze çarpıyor. Ayrıca SN1P SN4P ve Luna’s Pocket Galaxy’i çekmek için desteye eklenen Arcane Dynamo ile dog’un Bomb Warrior’u hedef aldığı açıkça ortada.

İkincilik Laneti’ni Kırdı!

Şampiyon olmasının ardından Twitter’da kupa ile fotoğraf paylaşan dog, fotoğrafın üstüne “Masters Tour Vegas’ı kazandım!! İkincilik lanetini kırmak için iyi bir turnuvaydı” yazarak daha önce Trinity Series Sezon 2, Dreamhack Summer 2015 ve WESG 2017 Amerika Elemeleri’ni 2. sırada tamamlamasının ardından bu birinciliğin iyi geldiğini vurguladı.

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Orhun Demir

Competitive Hearthstone oyuncusu