Valve, Major Sonuna Kadar Dota 2’ye Yama Çıkartmayacak!

Dota 2’nin geliştiricisi ve yayıncısı Valve, iki haftada bir çıkarttığı dengeleme güncellemelerini Pro Circuit Major etkinliği bitene kadar durdurmaya karar verdi. Güncellemelerin programlama ve uygulaması ile ilgili açıklamayı ise 28 Nisan gecesi Twitter üzerinden yaptı.

Son güncelleme olan 7.14 güncellemesini Epicenter XL’ın ilk günü çıkartan Valve ekibi, bir sonraki güncellemeyi Major ligden sonraki Perşembe yayınlayacağını açıkladı. 27 Nisan’dan 5 Mayıs’a kadar sürecek olan Epicenter XL’nin başladığı gün yayınlanan 7.14 yaması karakterler, şematikler ve daha fazlası açısından önemli ve yoğun bir yama olarak karşımıza çıkmıştı.

Ayrıca Techies’in Kaptan Modu’nda kullanıma açılması gerçeğine rağmen\ hiçbir takımın Epicenter XL’dan önce deneme imkanına ulaşamadığını hatırlatalım.

Eylül 2015’de yayınlanmış Reborn güncellemesinden beri, resmi rekabetçi maçlar için Turnuva modundan yararlanılamıyordu. Turnuva modu, Dota 2’nin eski versiyonlarının oynanabilmesine de imkan sağlıyor. Ancak itirazlar çok olunca ayarlardan tamamen kaldırıldı.

Turnuva modu kaldırıldığından beri artan Dota 2 topluluğunun kaygısı, bu duyuru ile açıkladığı değişmeyen yama sayesinde, turnuvayı iyi bir noktaya çekmeye çalıştığını gösterdi. Uzun süreler boyunca dikkatlice hazırlanan taktikler ve stratejilerin tek yama değişikliği ile etkisiz kalması, önemli turnuvalarda kötü sonuçlara yol açabiliyordu.

Yamalar ile gelen büyük değişiklikler ve küçük oynamaların takımları kötü etkilememesi için turnuva boyu yeni yama çıkartılmayacak. Tabii ki bu aynı zamanda topluluk maçları için de yama gelmemesi demek. Yeni yama bekleyen Dota 2 oyuncuları bu isteklerinin gerçekleşmesi için biraz daha sabretmek zorunda.

İşte Karşınızda Yeni NVIDIA GTX 1180

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!