Valve, CS:GO İçin Yeni Güncelleme Duyurdu!

Birçok profesyonel esporcu ve genel oyuncu kitlesi tarafından sürekli olarak eleştirilen SG553 silahı yeni güncelleme ile daha tutarlı bir hal aldı. Valve tarafından duyurulan CS:GO güncellemesi, yüklemeye hazır hale getirildi. Ayarsız gücüyle genel oyuncu hattını ve profesyonel elektronik sporcuları bir hayli zora sokan silahın yanında, bazı değişiklikler de göze çarpıyor. Dün gece duyurulan ve yüklemeye hazır hale gelen güncelleme ile Counter Strike ve birçok oyunda efsane olarak nitelendirilen Deagle silahına da bir güncelleme geldi.

SG553 silahının atış hızı ve atış doğruluğu diğer silahlarla eşitlenmek üzere büyük ölçüde düşürüldü. SG553 artık daha yavaş mermi atıyor ve bu bir çok oyuncu tarafından memnuniyetle karşılanmış durumda.

Aynı zamanda AUG silahın dürbünü kapalı durumdaki atış doğruluğu iyileştirildi, dürbünlü iken olan atış doğruluğu ise düşürüldü. Bu değişiklikler ile birlikte oyunun yine eski günlerdeki gibi doğal nişancılığa dönmesi hedeflendi.

Deagle silahı için gelen güncelleme arasında ise en dikkat çeken durum, zıplarken hedef tutarlılığının arttırılması olmuş görünüyor.

Counter Terörist tarafının susturuculu tüfek M4A1-S, yakın zamanda şarjör kapasitesinin 20’den 25’e çıkarılması ile büyük ölçüde yeniden kullanılmaya başlanmıştı. Tüfeğin $3100 değerindeki fiyatı da düşürülerek $2900‘e çekildi. Bu fiyat indiriminin ardından M4A1-S’in eskisinden daha çok kullanılması ve metaya dahil olması hedefleniyor.

Oyuncular tarafından pek tercih edilmeyen iki silah Tec-9’a ve Bizon’a küçük değişiklikler yapıldı. CZ75 karşısında neredeyse hiç şansı olmayan Tec-9’a yapılan değişiklikle tabancanın atış doğruluğu iyileştirildi.

Valve eski işlemcili bilgisayarları olan oyuncular için de bir takım yenilikler duyurdu. Oyunun “başlatma seçeneklerine” eklenebilecek yeni bir kod eklendi. Bu kod ile eski Intel işlemcilerinde yaşanan performans düşüklüğünün giderilmesi ve yüksek FPS hedeflendi. Yeni işlemcilere sahip olan kullanıcıların ise bu kodu başlatma seçeneklerine kesinlikle yazmamaları tavsiye edildi.

Başlatma seçeneklerine -noubershader kodunu ekleyen eski Intel işlemcilere sahip kullanıcılar, artık oyun içerisinde daha yüksek FPS değerleri alabilecek.

Oyunun global resmi haritalarına da değerli güncellemeler gelmiş görünüyor:

  • Inferno haritasında A bombalama alanında bulunan balkonda, burada yer alan kapı ve ev içerisindeki yer alan kapıdan görünen duvar, mermi geçirir hale getirildi. Artık A ev tarafından gelen “rush” denemeleri, burayı savunan oyuncu tarafından daha kolay durdurulabilecek, A ev içerisine sızmış CT oyuncusu ise gafil avlanabilecek.
  • Overpass haritasında ise A bombalama alanının zemini değiştirildi. B bombalama alanındaki piksel boost kaldırıldı. Haritanın aydınlatması üzerinde ise yeniden çalışıldı ve değiştirildi.
  • Mirage haritasında birçok küçük iyileştirme ile birlikte B bombalama alanındaki araba bölümünde de küçük bir değişiklik yapıldı. Artık arabanın arkasındaki oyuncunun ayağı, arabanın altından eskisi gibi görünmeyecek. Valve’in bu son güncellemesinin Riot Games tarafından piyasaya sunulan Valorant oyununun çıkmasının hemen arkasından gelmesi ise bazı kullanıcılar tarafından manidar olarak eleştirildi.
Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.