Usta isim Dota'yı bıraktı!

Çin Dota 2 Dünyası’nın en önemli oyuncularından biri daha Dota 2’den emekli oldu. Uzun ve başarılı bir kariyere sahip olan Chen “Zhou” Yao, kariyeri boyunca her 3 The International’a da katılarak, yakalanması zor bir başarıya imzasını attı. Bunun yanında  IG ile kazandığı The International şampiyonluğu, G-League ve WCG gibi turnuva zaferleri ile de Zhou adına unutulmazlar listesine yazmayı başarmıştı. Zhou son olarak TongFu için mücadele ediyordu.

 

Konu ile ilgili olarak Chen “Zhou” Yao tarafından yapılan açıklama ise şu şekildeydi;

“Emekli oldum, bu benim kendi kararım. Beni destekleyen arkadaşlarıma teşekkür ederim, umarım bu kararım sizleri üzmez. İlerleyen zamanlarda gerek yorumcu, gerek ise koç olarak Dota 2 sahnesinde olamaya devam edeceğim. Profesyonelliğe adımımı attığım ilk günlerimi hatırlıyorum, o zamanlarda e-sporun ne olduğunu bilmediğim gibi, bu alanın üzerinden para kazanılacağını da bilmiyordum. Bana bu oyunu oynatan şey kendi tutkularım ve oyunu oynamaya yönelik olan isteğimdi.

Tıpkı bende olduğu gibi oyunculuğunun erken döneminde olan tüm genç arkadaşlar için bu durum benzer şekilde olmuştur. O zamanlar aslında biz hala delikanlılık çağımızdaydık ve de kendi e-spor yolculuğumuzda şarkı söylüyorduk, kendi hayallerimiz için savaşmıştık!

Ailem, öğretmenlerim ne derse desin kendimi bu yolda ilerlemekten alıkoyamamıştım, adım ve adım kendi hayallerime doğru yol aldım.

Onca yıl boyunca ailemin bana karşı olan baskısı, internet üzerindeki eleştiriler ne olursa olsun, dünyaca önemli başarılar elde ettim ve zaferlerim zirve yaptı. İşte tam da bu zamanlar için tüm takım arkadaşlarıma teşekkür etmek isterim, buraya gelip, bunları başarmamı sağlayan sizlerdiniz çocuklar; menajerlerime ve hayranlarıma desteklerinden  ve bana olan inançlarından ötürü teşekkür ederim. Bana devam etme motivasyonu veren sizlerdiniz.”

Büyük oyuncuyu unutmayacağız…

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!