Unreal Engine 5’ten Etkileyici PlayStation 5 Demosu Geldi!

Epic Games, PS5’in gücünü doğrudan konsoldan kaydedilen bir Unreal Engine demosunda gösteriyor! Haberimize geçmeden önce, 2020 yılının son çeyreğinde çıkacak PlayStation 5 için çıkması kesinleşen oyunlar listesine buradan ulaşabilirsiniz!

Summer Game Fest ev sahibi Geoff Keighley, Çarşamba günü düzenlenen ikinci vitrin için akıllara durgunluk veren bir demo vadetti ve izleyiciye sunulan şey herkesi kendine hayran bıraktı.
Epic Games, yeni bir oyun göstermek yerine PS5 geliştirici kitinde çalışan yeni nesil konsol ve PC oyunlarında kullanılacak yeni oyun geliştirme aracı olan Unreal Engine 5’i sergiledi. Sadece birkaç dakika süren demo, GTA 6 gibi bir oyunun fragmanı kadar dikkat çekmese de bizlere daha önce görmediğimiz oyun motorunun yeni halini bizlere göstermiş oldu.

Oyun geliştiricilerine göre, Unreal Engine 5 hakkında odaklanılması gereken noktalar daha gerçekçi nesneler, doğal gölgelendirme ve mükemmel dokular oluşturan yansıtıcı aydınlatmalar. Epic Games CEO’u Tim Sweeney PlayStation 5 için “Satın alabileceğiniz en son PC’den daha etkileyici.” açıklamasını yaptı.

Unreal Engine 5 Çıkış Tarihine Biraz Daha Var Gibi

Unreal Engine 5 bize oyun geliştiricilerin PS5’te gerçekten neler yapabileceğini gösteriyor olsa da, muhtemelen lansman oyunlarının yukarıdaki demoya benzemesini beklememeliyiz.
Epic Games’in web sitesindeki bir yayına göre Unreal Engine 5, 2021’in başlarında önizlemede ve 2021’in sonlarında tam sürümde sunulacak, yani geliştiriciler hala yeni nesil oyunların ilk partisi için fizik motorunun 4.25 versiyonunu kullanacaklar.

Epic Games’in sunduğu, PlayStation 5 için geliştirilmiş demoyu aşağıdan izleyebilirsiniz!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!