Ünlü Yayıncı DrLupo Youtube Gaming İle Anlaştı!

Twitch’in en popüler yayıncılarından biri olan DrLupo, YouTube Gaming’e geçiş yapma kararı aldı ve ilk YouTube yayınını da bugün gerçekleştirdi.

Ünlü Yayıncı DrLupo Youtube Gaming İle Anlaştı!

Beklenmedik bir şekilde YouTube Gaming’e geçiş yaptığını açıklayan DrLupo, YouTube’daki ilk canlı yayını da bugün gerçekleştirdi. 2 yıl boyunca Twitch platformunda canlı yayın yapan DrLupo, yeni anlaşmasından ne kadar kazandığı konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak Twitch ile yaptığı anlaşmadan çok daha yüksek bir meblağ ile anlaşmaya vardığı tahmin ediliyor. Twitch’in resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise yayıncıya teşekkür edildi ve sonraki hayatında da başarılar dilekleri iletildi:

Yeni platformun geleceğine inandığını belirten DrLupo, YouTube’da Twitch’teki takipçilerinin üçte biri kadar takipçiye sahip olsa da kitlesini YouTube Gaming’e yöneltmeye çalışıyor. Bunun uzun vadede ne kadar başarılı olup olmayacağını da zaman gösterecek. 3 farklı seviyede abonelik açan DrLupo’ya abone olmak isterseniz sırasıyla 15 TL, 60 TL ve 150 TL olmak üzere çeşitli fiyatlandırmalara sahip aboneliklerden birini seçmeniz gerekecek.

Daha önce de Mixer’in Twitch ile yarışma adına Ninja’yı transfer ettiği günlerde rekabetin kazananı Twitch olmuştu. Online yayın platformları arasında çok önemli bir yere sahip olan Twitch, kaybettiği yayıncılara rağmen tahtını korumaya devam ediyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.