Ünlü Oyuncuların Güzel Hareketleri

Dünyada kendini kanıtlamış oyuncuların,  maçlarda sergiledikleri güzel oyunlarını sizler için bir araya getirmeye çalıştık.

Aşağıda bu oyuncuların oyun tarzlarını ve özel hazırlanmış videolarını bulabilirsiniz.

 Orta Koridor

SKT T1 Faker

skt

SK Telecom T1’in kuruluşundan bu yana en ünlü ismi olan 17 yaşındaki Faker, dünyanın tartışmasız en iyi orta koridor oyuncusu olarak kabul ediliyor. Faker’ın her şampiyonu en üst düzeyde oynama yeteneği, onu SKT T1  için vazgeçilmez bir hazine haline getiriyor. Öte yandan Faker’ı sadece övmek, becerilerini yanlış değerlendirmek olur. Faker’ın dengesiz ve plansız oyun tarzı, birden fazla yenilgiye yol açtı. Bu yüzden biraz egosunu dizginlemesi gerekiyor.

SKT T1 Faker için hazırlanan özel videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=wEC6vqxj9ps

TSM Søren “Bjergsen” Bjerg

tsm

Søren “Bjergsen” Bjerg, 2014 Kuzey Amerika LCS’de en agresif oyun tarzı sergileyen oyuncusudur. Geniş şampiyon havuzuyla bilinen 19 yaşındaki tecrübeli oyuncu, 2014 Kuzey Amerika LCS’de TSM ile şampiyon olmuştur. Dengeli bir performansa sahip olan Søren “Bjergsen” Bjerg, takım arkadaşlarıyla olan uyumu ve iletişimi ile ön plana çıkan bir oyuncudur.

Søren ” Bjergsen ” Bjerg için hazırlanan özel videoyu aşağıda bulabilirsiniz

 Saldırı Gücü Taşıyıcısı

Edward Gaming Kim “Deft” Hyuk-kyu

deft2

LPL (Çin) liginde en iyi SGT olarak gösterilen Kim “Deft” Hyuk-kyu agresif bir oyun tarzına sahip. Yetenekli oyuncu, 2014 LPL liginde şampiyonluk ve MSI turnuvasında şampiyonluk yaşamıştır. Daha 18 yaşında olan Kim “Deft” Hyuk-kyu  takım savaşlarında iyi pozisyon alarak takımının kazanmasını sağlıyor.

 Kim “Deft” Hyuk-kyu için hazırlanan özel videoyu aşağıda bulabilirsiniz

Fnatic Martin “Rekkles” Larsson

rekkles

 

Rekkles bugün dünyanın en iyi SGT oyuncusu olarak gösteriliyor. Avrupa LCS’te MVP olarak hükmünü sürdürüyor ve tek sezonda en fazla katletme rekorunun ortağı durumunda. Rekkles’ın 10 parmağında 10 marifet var. Bunlar; koridor mekanikleri, oyun sonu minyon biçme ve harita hâkimiyeti, stratejik hamleler, iletişim. Aynı zamanda, her şampiyonda kendini kanıtlamış bir oyuncudur.

  Martin”Rekkles” Larsson  için hazırlanan özel videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Destek

Vici Gaming Se-Hyoung “Mata” Cho

mata

Mata henüz bir çaylakken, duraklama dönemine giren MVP Ozone’un (şimdiki adıyla Samsung White’ın) kontrolünü ele geçirdi ve takımın performansını, sihirli değnek değmiş gibi değiştirerek 2013 Bahar Şampiyonası’nı kazanmasını sağladı. Yaptığı gözü kara atışlarla ve kusursuz harita kontrolüyle Mata, hem dünyanın en iyi destek oyuncularından biri, hem de çok iyi bir lider. Mata’nın güçlü yönleri tutarlılık ve takımını üstün oyun yönetimiyle yönlendirerek katıldığı tüm turnuvalarda zafere götürmek.

 Mata  için hazırlanan özel videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

CJ Entus Mingi “Madlife” Hong

madlife

Mingi “Madlife” Hong, LPL ligindeki CJ Entus takımının destek oyuncusudur.Bir çok destek oynayan kişinin örnek aldığı kişi olan Mingi “Madlife” Hong, destek rolünün tanrısı olarak anılmaktadır. Tresh, Blitzcrank ve Alistar ile yaptığı muhteşem oyunlar ile bilinen tecrübeli oyuncu, oyunu okuma ve harita takibi özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Mingi’Madlife’Hong  için hazırlanan özel videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Üst Koridor

Fnatic Seung-Hoon “Huni” Heo

huni

Seung-Hoon “Huni” Heo, Fnatic’in yeniden inşa projesinde önemli bir transferlerinden biridir. Hem renkli kişiliği hemde takım oyunu ile ön planda olan oyuncu neredeyse bütün üst koridor şampiyonlara hakimdir. Işınlan büyüsünü iyi kullanarak takım arkadaşlarına zamanında yardım ederek takımını zafere doğru götürür.

Seung-Hoon “Huni” Heo için hazırlanan özel videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Edward Gaming Tong “Koro1” Yang

KORO1

Edward Gaming’te üst koridor oyuncusu olan 21 yaşındaki Tong ‘Koro1‘ Yang,ormancı ile arasındaki iyi uyum ile harita üstünlüğünü sağlayan ve baskınlarıyla bilinen bir oyuncudur. Edward Gaming’in MSI şampiyonluğunda büyük etkisi olan tecrübeli oyuncunun, oyunlar esnasındaki soğukkanlı duruşu başarısındaki en büyük etkenlerden biridir.

Tong “Koro1” Yang için hazırlanan özel videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Ormancı

Team King İnseok “İnsec” Choi

inces

Lee sin mekanikleriyle bildiğimiz bir oyuncu olan  İnseok ‘İnsec’ Choı, harita kontrolü  ve takım ile uyumu iyi olan bir oyuncudur. Bir çok Dünya şampiyonasında yer almış, çoğu oyuncunun da  örnek aldığı bir kişidir. Oynadığı şampiyonalarda ustalığını kanıtlamış ve liderlik özelliği ile takımını zafere götürmüştür.

İnseok “İnsec” Choi için hazırlanan özel videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

TSM Lucas “Santorin” Larsen

tsm

Lucas “Santorin” Larsen TSM’de ormancı rolünü üstleniyor. Takım savaşlarındaki üstün performansı ile dikkat çeken genç oyuncu, oyunu okuma yeteneğiyle takım arkadaşlarına tam zamanında yardım ediyor. Kuzey Amerika’da KDA oranlarında en yüksek KDA ya sahip oyuncu olan Lucas “Santorin” Larsen, seçim ve yasaklama ekranında  için 1 yada 2 şampiyon ile ksııtlanmaya çalışılmasına rağmen iyi performans sergilemeye devam ediyor. Bütün ormancı şampiyonlara hakim bir stili var.

Lucas “Santorin” Larsen için hazırlanan özel videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!