Ünlü Futbolcu Christian Fuchs Espor Takımını Ve Moda Markasını Aynı İsimde Buluşturdu

Bir süredir espor yatırımları ile ilgilenen ve bu amaçla takım oluşturan Leicester City futbolcusu Christian Fuchs oluşturduğu takımın ismini “No Fuchs Given” olarak duyurdu. Takım futbolcunun kendisine ait Avusturyalı moda markası ile aynı ismi taşıyacak.

Alvora Arbeloa ile başlayan futbolcuların espor yatırım haberleri Christian Fuchs ile devam ediyor. Alvora Arbeloa daha önce Origen takımına yatırım yapmıştı. Son olarak bu alana katılan Christian  Fuchs, oluşturduğu espor takımına FIFA pro oyuncusu Chiang “Hibidi” Wen Jun dahil dört ismi katmıştı. Takım Bournemouth FC ve  British&Irish Lions rugby takımları ile de bağlantılı Sportego ile ortaklaşa kuruldu. Sportego ayrıca İngiltere ve İrlanda üzerinde espor ligleri düzenliyor.

Daily Mail gazetesine verdiği demeçte Fortnite ve Overwatch gibi oyunlara da yöneleceğinin sinyallerini veren Fuchs şunları söyledi;

“Oğlum çok sayıda Youtube ve Twitch yayıncısını takip ediyordu. Bunlar Fortnite dahil bir çok oyunu içeren yayınlardı. Oyunların büyüme hızı beni etkiledi ve bende bu alana dahil olmaya ve uzun soluklu bir proje oluşturmaya karar verdim. Bu proje beni heyecanlandırıyor ve sonucunda çok büyük başarılar kazanacağımızı düşünüyorum.” Aynı yazıda kendisinin Overwatch  hayranı olduğunu gizlemeyen Fuchs’un bu oyunlar içinde takım oluşturması muhtemel görünüyor.

Bu gibi yatırımlar büyüyen espor alanına katkıda bulunmak ile birlikte, sporcuların bu alana dahil olması, yeni nesilin espora ilgisinin anormal olarak görülmesinin normalleşmesi bakımından önemli rol oynayacak.

Fortnite’ta Yılın En Büyük Maçı Bu Akşam Oynanıyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Gökhan Uzun

Oyunu, oynamayı ve hakkında yazmayı sever.