Uncharted 3'ün multiplayer modu F2P olunca çok oyuncu kazandı

Son Güncelleme Tarihi:

Hatırlayacağınız üzere Uncharted 3 multiplayer, 26 Şubat’ta free to play olmuştu. Yani Uncharted 3’ü çoklu oyunculu olarak oynamak isteyen oyuncular, oyunu indirerek; Uncharted 3 deneyimini yaşayabiliyorlardı.

Tahmin edebileceğiniz gibi Uncharted 3’ün multiplayer modu bedava olunca, haliyle bir takım değişiklikler de oldu. Oyuncular, bu indirdikleri clientta sadece 15. seviyeye kadar gidebiliyorlardı. Bu client ile sadece 15. seviyeye kadar gidebilen oyuncular, ilk 25 seviyeyi açmak için 5 dolar gibi bir bedel ödüyorlardı. Ayrıca oyuncular, Uncharted 3’ün çoklu oyuncu modunda tüm seviyeleri açmak için 20 dolar ödemek zorundaydılar.

Uncharted 3 multiplayer ücretsiz oldu da peki ya sonra ne oldu? Bu süreçten itibaren gündemden düşmeyen oyuna yönelik yepyeni istatistikler paylaşıldı. 26 Şubat tarihinden yani Uncharted 3’ün multiplayer modunun ücretsiz olduğu günden bu yana kadar gelen süreçte, oyunun 350,000 indirime sayısını gördüğü belirtildi.

Yani bir nevi, multiplayer modunun gelmesiyle beraber Uncharted efsanesi geri döndü, Naughty Dog ise muhteşem bir pazarlama stratejisine imza atarak hem oyuncuları önemsediğini gösterdi hem de bu durumda kârlı çıktı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!