UFC Şampiyonunun Streamer Olma Hayali!

UFC sineksiklet şampiyonu Demetrious “Mighty Mouse” Johnson, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir podcast’te oyunlarla büyümekten ve streamerlıktan bahsetti.

ufc2

Son zamanlarında kendi twitch kanalından yayınlar yapan Demetrious Johnson, sıkı çalışmalarına haftada yayınlarına ayırabilecek 15 saat bulabiliyor.

Kendi söylemiyle, 5 yaşından beri video oyunları ile içli dışlı olan Johnson, lise çağında Diablo 2 ve Starcraft ile tanışıyor. Çok az bir süre Counter Strike‘da oynayan UFC şampiyonu, arkadaşlarıyla beraber Diablo 2 ve Starcraft oynamak için oyun merkezlerine gidermiş. Şu aralar ise Dark Souls 2 ile ilgileniyormuş.

Oyunların yararlarından da bahseden Johnson, “Oyun oynamak sakinleşmeme yardımcı oluyor, beynimi farklı bir şekilde uyarıyor” diyor. Genelde okumaktan hoşlanmadığını söyleyen Johnson, oyunların onu daha çok okumaya ittiğinden de bahsediyor.

Johnson daha sonraları karısının ona dövüş kariyeri bittikten sonra Twitch üzerinden yayın yapabileceğini söylemesi üzerine bu işe girmeye karar verdiğini söylüyor ve karısına teşekkür ediyor. “Twitch üzerinden yayın yapmak, sadece oyun oynamak değildir, aynı zamanda fanlarınız arasında bir topluluk oluşturmaktır” diyen Johnson, şimdilik toplululuğunun çoğunun MMA fanlarından oluştuğunu, ama yakın zamanda bu bariyeri aşarak daha çok oyuncuya ulaşmak istediğini söylüyor.

Johnson şimdilik kariyerinden memnun olsa da, bu işler bittikten sonrası için bileğine bir altın bilezik taktığını düşünüyor. “Hala dövüşüyorum, hala ana kariyerim üzerindeyim ve her gün çalışıyorum ama şimdiden ikinci kariyerime başladım!” diyerek bu konuda fikrini de belirtiyor.

Kendisini twitter üzerinden @MightyMouseUFC olarak takip edebileceğiniz gibi, twitch üzerinden de mightymouseufc125 adıyla takip edebilirsiniz. Ayrıca Three Amigos’un bu podcastine de bu adresten ulaşabilirsiniz.

Kendisine şimdiden yayıncılık kariyerinde başarılar diliyoruz. Umarız gerçek hayatta iyi dövüştüğü kadar, oyunlarda da dövüşebiliyordur!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Baran Dişpençe

Nintendo düşkünü, lore manyağı, indie oyuncusu.