Oynamanız Gereken Ücretsiz Indie Oyunlar

Bağımsız geliştiricilerin, gayretli çalışmaları ile oluşturdukları oyunları ücretsiz olarak yayınlamaları takdir edilmesi gereken bir durum. Listemizde de yer verdiğimiz birkaç oyun gibi bazı ücretsiz indie oyunlar, geliştiricilerin bir hikaye anlatmak ya da mesaj vermek istemeleri dolayısıyla ortaya çıkabiliyor. Bazı ücretsiz oyunlarda tamamen oyun içi ödeme kazancının sağlanması adıyla ücretsiz olarak sunulabiliyor. Listemizde her ikisinden de var fakat başlıkta da belirttiğimiz gibi, bağımsız yapımcılara ait ücretsiz oyunları derledik. Mutlaka oynamanız gereken bu ücretsiz indie yapımları en kısa sürede denemenizi tavsiye ediyoruz, iyi oyunlar. 🙂

Oynamanız Gereken Ücretsiz Indie Oyunlar

Hollowed

Hollowed - ücretsiz bağımsız yapım oyunlar

Aksiyon, macera, platform türündeki Hollowed, sizlere tek oyunculu muazzam bir hikaye sunuyor. Hollowed, hayatını kaybetmiş sevdiklerini, hayata döndürmek için her şeyi yapabilecek bir kadının hikayesini anlatıyor. Oyunda birbirlerine manevi bağ ile bağlanmış, Halia adlı kadın karakter ve farklı özel yetenekleri olan Oco isimli bir ruhu kontrol etmekteyiz. Hollowed’un hikayesini dinlemek ve atmosferini tatmak için kesinlikle oynamalısınız.

BattleRush

BattleRush - ücretsiz bağımsız yapım oyunlar

2. Dünya Savaşı temalı oyun, içinde hayatta kalma, aksiyon, FPS ve mücadele ögelerini barındırıyor. Ayrıca online olarak deneyimleyebildiğiniz BattleRush’ta 50v50 savaşlarda, karşı takımın merkez üssünü yok etmeye çalışıyorsunuz. Kendi mevzinizi oluşturmak, çevredeki toplanabilir eşyalardan yararlanmak, stratejik pusular düzenlemek, savaş mühendisliğini konuşturmak isteyenler için ideal bir oyun.

Creativerse

creativerse - ücretsiz bağımsız yapım oyunlar

Bloklardan oluşmuş bir dünya ve Minecraft benzeri mekaniklere sahip bu devasa çok oyunculu oyun, ücretsiz bir indie oyuna göre harikulade bir yapım. Aksiyon, macera içerikli bir rol yapma oyunu olan Creativerse’te karakterinizi geliştirmek, açık dünyasında gezmek, craft yapmak, yaratıklarla dövüşmek oyunun temelini oluşturuyor. Fakat Creativerse’ün atmosferinde oyunu oynamayı bile unutabilirsiniz, bizden söylemesi.

The Flood

The Flood

5 dakikalık oynanış süresi vadeden bu minnak oyun, sizler için güzel bir deneyim olacaktır. Geliştiricinin kendi hazırladığı atmosferin tadına bakmamız gereken oyunda, Jozef Sarissky tarafından bestelenmiş harika müziğin eşliğinde, nehirde kısa bir bot seyahati gerçekleştiriyoruz ve bu sırada önümüze çıkan engelleri de aşmamız gerekiyor.

Darwin Project

Darwin Project

Darwin Project, Battle Royale türünün popüler olmasından sonra geliştirilmiş fakat teması ve farklı mekanikleri sayesinde benzeri oyunlardan sıyrılmayı başarabilmiş bir yapımdır. Diğer Battle Royale oyunlarından, iç açıcı atmosferi, kaliteli görselliği ve mekaniklerinin yanında gerçek bir Battle Royale deneyimi sunmasıyla da ayrılıyor. Kestiğiniz ağaçlar ya da topladığınız diğer eşyalarla çeşitli tuzaklar yapma, kullandığınız her ekipmanı üretmeniz gerekmesi ve bunları yaparken donmamaya çalışmak gibi zorlayıcı temel görevleri sayesinde düşmanlarınızla birlikte, zorluklarla da savaşmaktasınız. Ayrıca oyundaki Show Director özelliği, açlık oyunları havasını dibine kadar hissettiriyor.

Plasticity

Plasticity - ücretsiz bağımsız yapım oyunlar

Günümüzün büyük sorunu olan çevre kirliğine ve plastik atıkların oluşturduğu büyük tehlikeye dikkat çekmek isteyen bir indie yapım Plasticity. Kendisi, plastiklerle kirlenen çevreyi, cansız toprağı, ölmekte olan geleceği kurtarmak için yaptığımız seçimlerle dolu olan bir platform bulamaca oyunu. Oyunda daha iyi bir hayat için evini terk edip maceraya atılan Noa’yı kontrol ediyoruz. Seçimlerimiz oyunu ve hikayeyi şekillendirirken, duygusal bir yolculuk da bizi bekliyor.

Transformice

Transformice

Transformice’ta olay; yönettiğiniz farenizle ilk olarak peynire daha sonra ise deliğe ulaşıp raundu bitirmeniz. Daha sonra ise çeşitli haritalarda tekrar eden “peyniri al, deliğine kaç” turlarında en çok puanı toplayarak oyunu kazanmanız. Çok oyunculu oyunda her tur, rastgele bir oyun kurucu fare seçiliyor. Oyun kurucunun tek görevi, çeşitli araçlarıyla diğer farelerin peynire, daha sonra da deliğe ulaşabilmelerine yardımcı olmak. Basit eğlence olarak görebileceğimiz bu oyun vakit öldürmek ve eğlenmek için harika bir fırsat.

Umarız Oynamanız Gereken Ücretsiz Bağımsız Yapım Oyunlar listemizden keyif almışsınızdır. Siz de sevdiğiniz oyunları sosyal medya hesaplarımızdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (12 – 18 Ağustos)

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Kendi halinde bir insan.