Twitch’in En Zengin 4 Yayıncısı

Bu listede sizinle beraber Twitch’den en çok kazanan değil de Twitch’in en zengin yayıncılarına bir göz atacağız.

1. PhantomL0rd – (4 Milyon Dolar)


Bazı yayıncılar paralarını, abonelikler ve bağışlardan kazanıyor – bu adam onlardan birisi değil, hatta Twitch’de popüler oluş hikayesi de zengin olmasıyla alakalı. CS:GO oyununun skinleri üzerine oynadığı oyunlarla kazandığı paralar bir dönem herkesin ağzında yer olmuştu. Yayınlarında yüksek paralar kazanıyordu. 2016 yılında bir hacker PhantomL0rd’un kumar oynadığı sitenin sahibi olduğunu ve oynadığı oyunlarda her şeyi lehine çevirdiğini fark etti.

2. IMAQTPIE – (3 Milyon Dolar)


Micheal Santana, bir LoL yayıncısı ve aynı zamanda profesyonel oyuncu. 2014’de Dignitas takımından emekli oldu ve şuanda tam zamanlı yayıncı olarak kariyerini sürdürüyor. Onu ayrı kılan özelliği ise gerçekten iyi yeteneklere sahip olması. Yayıncılığa ilk başladığı zamanlarda çok fazla izleneceğini düşünmüyordu, kendisi gayet alçak gönüllü bir insan. Zamanla yetenekleri, onun diğer yayıncılardan kolayca ayrılmasını sağladı ve bu işin ona çok para kazandırdığını fark etti. 2016 yılında yaklaşık 2 milyon dolar kazandı.

3. SUMMIT1G – (2.5 Milyon Dolar)

Jarty Lazar, 2012 yılında CS:GO oynamaya başlayan yarı-profesyonel bir oyuncu. Rekabetçi alanda oynamaya başladıktan kısa bir süre sonra ilk ve en yetenekli yayıncılardan biri olarak yayın yapmaya başladı. Özellikle iyi zamanlama yeteneği ile öne çıkan yayıncının hayranları ve aboneleri ile arası çok sıkı. Bunun yanında CS:GO skinlerinden iyi para kazanan yayıncılardan birisi. PhantomL0rd’un aksine Summit1G hile kullanmadan bahis oynuyor.

4. RECKFUL – (1.5 Milyon Dolar)

Byron Berstein, emektar bir World of Warcraft oyuncusu. Birkaç yıl boyunca rekabetçi şekilde oynamayı sürdürdü ve bir süre boyunca zirveye ulaşarak orada kaldı. Kız arkadaşıyla aynı dönemde Hearthstone oynamaya başlayınca izleyici sayısı ve yayınının popülerliği büyük bir artış gösterdi. Şu anda eskisi kadar popüler olmasa da kazancı ile ilgili suskunluğunu koruyor. Kendisi çok iyi bir yatırımcı olmakla beraber yaptığı tişört satışlarından da oldukça iyi para kazanıyor.

Space Soldiers Maalesef IEM Sydney 2018’e Gidemiyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!