Twitch’de PlayerUnknown’s Battlegrounds Rüzgarı Esiyor!

Henüz üç aydır erken erişimde olan bir oyun düşünün. Bir de bu oyunun Twitch’de ikinci sıraya oturduğunu ve koltuğunu hiç bırakmadığını. Playerunknown’s Battlegrounds tam da bahsettiğimiz oyun oluyor. Çıktığı günden bu yana CS:GO, Dota 2, Hearthstone ve Overwatch gibi oyunları geride bırakan PUBG’nin bu başarısı azalacakmış gibi de durmuyor.

Newzoo’nun raporuna göre Mayıs ayı boyunca PUBG, Twitch üzerinden toplam 47 milyon saat izlenmiş. Kesinlikle müthiş bir rakam. Özellikle erken erişimde birkaç ay geçirmiş olan bir oyun için 47 saat büyük bir başarı diyebiliriz. PUBG’yi bu konuda geçen tek oyun ise tahmin edebileceğiniz gibi 90 milyon saat ile League of Legends.

Oyunun bu kadar sevilmesinde ve izlenmesinde ise yayıncıların payı çok büyük diyebiliriz. Bu yayıncıların başında ise Grimmmz ve DrDisRespect geliyor. Yaptıkları her yayında 10.000 anlık izleyicinin üstüne çıkabilen bu iki yayıncıyı izlemek kesinlikle çok keyifli.

Türkçe yayın izlemek istiyorsanız da EU ve NA’de 1. sıraya kadar yükselen ve sıralamada sürekli üst sıralarda bulunan Mithrain‘i izleyerek bir şeyler öğrenebilirsiniz. Eğlenceli yayınlar arıyorsanız da  wtcNN ve Jahrein gibi büyük kitlelere sahip yayıncıları takip edebilirsiniz.

 

BEYOND GOOD & EVİL 2’DEN OYNANIŞ VİDEOSU GELDİ

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!