Twitch Yönetiminde Büyük Değişiklik! Kate Jhaveri Geliyor…

Bildiğiniz üzere Twitch platformunun sahibi Amazon, Twitch yönetiminde değişikliğe gitme kararı aldı. Kate Jhaveri’‘yi pazarlama bölümünün “Başkan Yardımcısı” görevine getirdi.

 

Kate Jhaveri Twitch’te!

 

Kate Jhaveri ve Yeni Görevi

Kate Jhaveri, daha önceden Twitter, Facebook ve Microsoft’un pazarlama pozisyonlarında yer almıştı. En son da Twitter’da markanın tüketicileri ilgilendiren kısımlarını kontrol etmek, pazarlama programlarını düzenlemek, kanalların ve kullanıcıların tecrübelerini inceleme görevindeydi. Fakat geçtiğimiz ağustosta buradaki görevinden ayrılmıştı.

2013 yılında Twitter’da çalışmaya başlamadan önce 3 yıl Facebook’da çalıştı. Facebook’tan da önce 7 yıl boyunca Microsoft’da çalıştı. İki firmada da birbirine yakın rollerde görev aldı. Bunların da yanında kariyerinin başlarında Dell markasının pazarlama ekibindeydi.

Twitch’te, CEO Emmett Shear’a bağlı olarak çalışacak Kate Jhaveri, şirketin canlı video oyun yayınlarını gözetleyecek. Canlı video oyun yayınları, şirketin küresel pazarlama ve iletişim kanallarını oluşturuyor. Kate Jhaveri’den önce bu görevde yer alan Matthew DiPietro’un şirkette yeni bir yere yerleştirileceği bildirildi. Ancak yeni görevi hakkında bir bilgi verilmedi.

Ayrıca yeni görevi ile ilgili yaptığı açıklamada Jhaveri, “Twitch’in asıl gücü, markanın ilerleyeceği yönü seçerken, topluluğun fikirlerini de gözeterek, en uygun şekli almayı başarmasıdır. Bu sayede içerik olarak oyunlardan öte bir şey sunmayı başarmıştır. Sürekli kendini geliştiren bu platformdaki hedefim, Twitch tecrübesini en iyi şekilde yaşatacak muhteşem içeriklere bir ışık tutmayı sağlamak olacak.” dedi.

 

 

Twitch, yönetimdeki büyük değişikliklerine Kate Jhaveri ile devam etti. Öncesinde başka üst düzey yöneticilerde de değişikliğe gitmişti. Bu değişiklikler arasında, daha önce Sony’nin Playstation Network’ünde görev yapmış olan Michael Aragon var. Şimdi Twitch’te içerik bölümünde kıdemli başkan yardımcılığında çalışıyor. Bir de Microsoft’un 343 Industries firmasının eski COO’su Matt McCloskey’de bulunuyor. O da Twitch’te ticaret bölümünde başkan yardımcılığında görev yapmakta.

Mass Effect: Andromeda’yı Ücretsiz Oynama Şansınız Var

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.