Turok ve Turok 2, Xbox One’da Satışa Sunuldu!

Merhaba GameXNow okurları. Geçen hafta vaat edildiği gibi, efsane nostalji oyunları Turok ve Turok 2: Seeds of Evil, şu andan itibaren Xbox One’da oyananabilir halde. Her biri görsel olarak zenginleştirilen oyunlarda dinazor yok oluş olaylarının hiçbirine dokunulmadı.

Turok: Dinosaur Hunter, 1997’de N64 üzerinden bir FPS Shooter oyunu olarak yayınlandı. Bir çizgi romanın oyun uyarlaması olan Turok, 1998 yılında hub tabanlı olan görev yapısına çok oyunculu oynamayı da ekledi. Her iki oyunun da yaratıcı araç gereçleri, N64’ün çizilme mesafesi eksikliğini telafi etmek için bir sis ile birlikte dinozor tehditleri içeriyordu.

Dinozorlarla mücadele oyunlarının her zaman ana fikri oldu. Ancak hikaye doğal olarak 1990’lı yılların çizgi roman tonları içerisindeydi. Zamanda seyahat eden Kızılderili savaşcısı karakterimiz, Dünya ve Kayıp Topraklar olarak adlandırılan ilkel bir dünya arasındaki engeli korumakla görevlendirildi. Campaigner olarak adlandırılan kötülük, Chronoscepter’i dağınık kısımlarından yeniden yaratmaya çalışıyordu. Bu yüzden onu durdurmak karakterimizin üzerine düştü.

Nightdive Studios, oyunu yeniden yazmakla sorumlu tutuldu ve görev verildikten kısa bir süre sonra oyun yenilenmiş bir halde bizlere sunuldu. Oyunların her biri 20$ karşılığında satılıyor.

BAU SuperMassive’den Tarihi Zafer Serisi!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!