Türkiye’nin De Geçtiği Mangalar

Çok tanınmamasına rağmen Türkiye’nin de geçtiği 4 mangayı sizlerle paylaştık. Listede bulunan Majo ve Rebel Sword mangalarının İngilizce sürümü mevcut fakat Yugo Final ve İstanbul’da Kedi Arama mangalarının sadece Japonca sürümü var. Japonca sürümleri ile ilgileniyorsanız ebookjapan’dan satın alabilirsiniz.

1- Yugo Final

Yazar: Makari, Shinji Çizer: Akana, Shuu
İçinde bulunduğu hiçbir davayı kaybetmemiş bir müzakereci olan Yugo Beppu konusunu alan manga. Uluslararası bağlantıları ve birçok dilde akıcı konuşmasıyla görevinin en önemli isimlerinden olan bu karakter tüm kıtaları gezerek davalarına devam ediyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor.

2- Kurudo no Hoshi | Rebel Sword

Yazar & Çizer:  Yasuhiko, Yoshikazu
Jiro Manabe Tokyo’da yaşayan ve ebeveynleri kayıp olan Japon bir gençtir. Bir gün Türkiye’den annesinden bir mektup gelir. Annesi, kayıp babasını birlikte aramak istediğini belirtir ve Jiro’yu İstanbul’a davet eder. THY eşliğinde Türkiye’ye dönen Jiro aslında olayların sandığından çok farklı olduğunu fark eder. Bu şekilde uzun bir maceraya başlamış olur.

3- İstanbul’da Kedi Aramak

Image

Yazar & Çizer: Etsuko Shindo
Bir Türk kedisi ile tanışmak isteyen ufak bir kızın sınıftan kaçma bahanesiyle babasının atandığı İstanbul’a kadar gelen aşkını konu alan bir manga.

4- Majo

Yazar & Çizer: Igarashi, Daisuke
Genel olarak insan inanışlarını konu alan. En derin alemlere ve evrenin gizemlerini konu alan oldukça değerli bir eser. Mangadaki “2 Spindle” adlı bölüm Türkiye’de geçmektedir.

WESG 2017 CS:GO Grand Finallerinin Kazananı Fnatic!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!