Türkiye’deki PS Vitacılar’a bol bol video!

Bilindiği üzere PlayStation Vita son dönemde oldukça büyük adımlar atarak, basamakları çifter çifter atlıyor. Özellikle çıkan oyunların oldukça başarılı bulunması ve pazarda kendine yer edinmesi, Sony’nin Vita üzerine daha da çok düşmesini sağlıyor. Sony, 2012 Haziran’ında PlayStation Vita için çeşitli ülkelerde çok beklenen ve beğenilen; tabiri caizse, online hayatın olmazsa olmazlarından, YouTube uygulamasını yayınlamaya başlamıştı. Sonunda ülkemizde de PlayStation Vita kullanıcıları artık YouTube’a erişebilecek.

Sony, Vita için getirdiği YouTube uygulaması aracılığı ile birçok farklı alandaki en güncel ve popüler videoları 5 inç (16:9) OLED ekranda izleme keyfini bizlere sunuyor. PS Vita kullanıcılarının YouTube uygulamasına ulaşmak için tek yapması gereken ise PS Vita Store’a uzanmak olacak. Böylece, Vita kullanıcıları videoları beğenebilecek, arşiv oluşturabilecek, video arayabilecek, kendi beğenilerine göre oluşturulan önerilen videoları bulabilecek ve video yorumlarına erişebilecekler. Buna ek olarak, kullanıcılar videonun uygun olup olmadığını işaretleyebileceği gibi, güvenli arama filtrelemesi de yapabilecekler. Ayrıca YouTube uygulamasında 720p’ye kadar olan videolar izlenebilir olacak.

Türkiye’de ilk kez resmi bir festival düzenleyen Sony, şimdi de PlayStation Vita için YouTube uygulamasını hayata geçirerek, yavaş yavaş Türkiye’ye odaklanmaya başladığı izlenimini veriyor. Bakalım Sony yakın gelecekte Türkiye’ye daha ne gibi yenilikler getirecek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!