Türkiye Espor Oyuncular Derneği Kuruldu

Son Güncelleme Tarihi:

Hızla büyüyen espor sektörü ihtiyaç dahilinde yeni kurum ve kuruluşları da beraberinde getiriyor. Yakın zamanda kurulan Espor Kulüpler Birliği ve Türkiye Espor Federasyonu bu gelişime dahil olmuşlardı. Şimdi bu oluşumlara Espor Oyuncular Derneği de eşlik edecek.

Espor Oyuncular Derneği Tüm Sektörü Kapsamaya Çalışacak

Benzerlerine birçok bölgede rastladığımız(NALCS Player Association), espor oyuncularının sorunlarını çözmeye çalışan ve onları hedefleri doğrultusunda profesyonel bir şekilde ilerlemesini sağlayan oluşum, hedef kitlesi olarak tüm espor oyuncularını belirledi. League of Legends ile sınırlı kalmayacaklarını diğer oyunlarda mücadele eden esporcuları da bu oluşuma dahil etme amacında olduklarını duyurdu. Espor Kulüpleri, oyuncular ve profesyonel ligler arasında bağları kuvvetlendirmesi beklenen oluşumun duyurusu şu şekilde oldu;

Oluşumun sektörde bulunan oyuncuların haklarını koruması ve kulüpler-oyuncular arasında dengeyi sağlaması profesyonelleşme açısından espor sektörüne çok şey katabilir. Fakat henüz yönetim kurulunda kimler var açıklanmadı. Detaylar açıklanınca sizlerle paylaşacağız.

Fortnite İçin Kaçırılmayacak Nintendo Switch Paketi

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!