Turkey Electronic Gaming League PUBG Mobile Ligi Başlıyor!

Turkey Electronic Gaming League Kimdir?

Globalleşme adı altında emin adımlar ile hareket eden bir topluluğuz.
Maalesef ülkemizde oyuna, oyuncu topluluğuna ve turnuvalarına verilen önem diğer ülkelere göre düşük sırada.
Amacımız artık buna bir dur demek ve Türkiye kapsamında kendi ligimizi oluşturmak.
Türkiye’nin bizzat temsil ettiği ve ev sahipliği yaptığı turnuvalar diğer ülkelerin turnuvalarına kıyasla son tercih edilenler arasında bulunmakta.
Asıl hedefimiz Türkiye’nin bu etkinliklerde hak ettiği yerde, ön sırada olmasını sağlamak.
Hedefimiz dahilinde tüm oyuncu topluluklarını birleştirmek ve insanlara Türk oyuncu kitlesinin de global alanda önemli bir yerde olduğunu ispatlamaktır.
Amacımız doğrultusunda Türkiye’de düzenlenen oyun turnuvaları ve liglerine hakemler gönderiyor, teknik destek sağlıyor ve turnuvanın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.
Oyuncular ile bireysel iletişim sağlayıp turnuva içi sorunların hızlı ve efektif bir şekilde çözülmesini sağlıyoruz.

Turkey Electronic Gaming League Neler Başardı?

Türkiye’de ilk defa para ödüllü düzenlenen ve devamı gelen “Among Us” adlı oyunun turnuvasını bizler yapmış bulunmaktayız.
Normal şartlar altında E-Spor kategorisine girmeyen Among Us, Türk moderatörlerimiz ve hakemlerimizin uzun çalışmaları sonunda E-Spor ortamına dahil edilmiştir.
Amaçlarımız arasında rekabeti seven oyuncu topluluğuna, arkadaşları ile eğlenmek için oynadıkları oyunlarda bile rekabet şansı sunmak vardır.
Sadece bununla kalmayıp, “Scribble It!” oyununda rekabet ve E-Spor ortamı oluşturup, Türkiye temsilciliğini yapıyoruz. Yine, Türkiye’deki ilk turnuvasını gerçekleştirip güzel geri dönüşler aldık.
Haftada 5 gün turnuva düzenlediğimiz dönemlerde, minimum 600 katılımcıyı sorunsuz, hızlı ve kaliteli bir deneyimle karşıladık. Emsali görülmemiş bu topluluğu ve deneyimlerini Türkiye’ye gönüllü olarak sunduğumuz için mutluyuz.
Asıl hedefimizin yanında, bizim gibi toplulukların sayısını arttırmak ve onlara gelişimleri sırasında destek olmak ayrıca uğraşlarımızdan biridir.
Bir çok yeni veya yarı profesyonel Türk E-Spor takımlarına manevi destek ve yeri geldiğinde toplulukla birlikte minimal düzeyde minik bağışlar yapmış bulunduk.
Bu gayede ilerlerken aktif bir Z kuşağına hitap ediyor ve onların destekleri ile devam ediyoruz.
YouTube’da ilk turnuvalarımızın videoları mevcuttur. İlk günden 500.000 izlenme sayılarını gören videolar, turnuvalarımızın kalitesini apaçık gösteren bir kanıt niteliğindedir.
Bir çok platformda aktif olarak tanınmamız ile birlikte insanların güven ve eğlence noktası konumuna ulaştık.

 
Şu Anki Aktif Turnuvamız Hakkında;

Şimdi ise sizlere rekabetçi E-Spor arenasına resmi açılışımız niteliğinde, bir çok oyun ve platforma özel turnuvalarımız ile devam edeceğimizi bildiriyor, TGL olarak ilk rekabetçi turnuvamızı;
“E-BEA Esports & Organization” ve Tekirdağ AKP İl Gençlik Kolları Başkanı “Umut TANRINIAN” sponsorluğu ve destekleri ile birlikte ‘7.000 TL‘ ödül havuzuna sahip PUBG Mobile Squad turnuvası olarak sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.PUBG Mobile Squad Turnuvamızın kayıtları 22 Nisan itibari ile başlamış olup 28 Nisan tarihinde kayıtları sona erecektir.
Yaklaşık 324 takımlık bir kontenjan için müsaitiz ve siz değerli amatör, yarı-profesyonel ve profesyonel ayırt etmeden değerli Türk oyuncularımızı ve takımlarımızı ağırlamaktan onur duyarız.

1.lik ödülü 4.000 TL
2.lik ödülü 2.000 TL
3.lük ödülü 1.000 TL
yanı sıra; ilk 4 dereceki takımlarımıza sürpriz hediyeler dağıtılacaktır.

Eleme aşaması her grup için Bo2 (2 Maçlık Seri) üzerinden gerçekleşecektir ve 29-30 Nisan tarihlerinde 2 günlük süreçte gerçekleşecektir.
3 Mayıs tarihinde Çeyrek Final Bo2 (Erangel/Miramar);
4 Mayıs tarihinde Yarı Final   Bo2 (Erangel/Miramar);
5 Mayıs tarihinde ise Final  Bo3 (Erangel/Miramar/Sanhok) olarak etkinliğimizi sonlandıracağız.

Final günü, Berk “Murdock” ATAYMAN sunumu ile “https://www.twitch.tv/ebeaesports” E-BEA Esports & Organization Resmi Yayın Kanalında Canlı yayınlanacak olmakla beraber, sürpriz konuğumuzun katılımı ile derece yapan takımlarımıza konuğumuz şahsen ödüllerini takdim edecek, izleyicilerimize ve katılımcılarımıza sürprizlerimiz olacaktır.
Ödül aktarımları derece yapan takımlara direkt iletilecek, Canlı yayınımız esnası ise izleyicilerimiz ve takımlarımız ile konuklarımızın hoş E-Spor sohbetleri olacaktır.E-Spor’u seven, destekleyen ve izlemekten keyif alan herkesi Final günü canlı yayınımızda heyecanımıza ortak olmalarını diliyor, katılmak isteyen tüm takımlara ise başarılar diliyoruz.

Turnuva kayıtları, sorularınız ve detaylı bilgiye ulaşmak için TGL Resmi Discord Sunucusunda moderatör ve hakemlerimiz sizleri her zaman bekliyor olacaktır.
“TGL Resmi Discord Kanalı” https://discord.gg/tgl

BASIN BÜLTENİDİR.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.