Türk Yapımı “Soldiers of The Universe” Steam Greenlight’ta!

Son Güncelleme Tarihi:

Armoya Yüksek Teknoloji A.Ş. çatısı altında kurulan ve uluslararası kalitede dijital oyun ve animasyon işleri ortaya çıkarmayı hedefleyen Rocwise Entertainment ekibinin tek kişilik Aksiyon-FPS oyunu Soldiers of The Universe,  Steam Greenlight‘taki yerini aldı.

https://youtu.be/yW8zDXe5H5o

Unreal Engine 4 ile geliştirilen ve henüz erken beta aşamasında olmasına rağmen kaliteli grafikleri ile dikkat çeken Soldiers of The Universe, Türkiye ve Ortadoğu’nun içinde bulunduğu güncel konjönktüre uygun hikayesi ile de ön plana çıkıyor. Bir grup Türk Askerinin Orta Doğu’daki terörist organizasyonlara karşı verdiği amansız mücadeleyi anlatan oyunun Steam Greenlight sayfasındaki hikaye özeti ise şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle gizli askeri konularda görev yapan Akıncı Beyleri bulunmaktadır. Kahramanımız Hakan, Akıncı Beyleri’nden biri olan babası Selim Kahraman’ın yerine Toyga’lık görevini temsilen Beyler’e katılır. Babasının intikamını almak ve devletinin düşmanlarına karşı savaşmak üzere askeri operasyonları yönetecektir. Yıllarca askeri ve çeşitli bilim dallarında eğitim alan Hakan, babasının şehit edilmesi ile yanındaki üç kahramanla birlikte teröristlere karşı amansız bir mücadeleye girecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Askeriyesi ve Akıncı Beyleri tarafından gelen istihbaratlar ile kahramanlarımız Güneydoğu Anadolu, Kuzey Suriye ve İstanbul’da çeşitli terör örgütlerine karşı operasyonlar yapacaktır.”

11 kişilik Rocwise ekibi; geliştirilme süreci 2016’nın Ekim ayında başlayan Soldiers of The Universe‘i 2017 Mart ya da Nisan ayında piyasaya sürmeyi planlıyor.  Şırnak ve  Mardin gibi Türkiye sınır bölgelerinde geçen bölümlerin yanı sıra, sınır ötesine de geçerek Halep‘e kadar uzanan bir hikaye sunacak olan oyunda, gerçek terör örgütlerine karşı mücadele edeceğiz. Ülkemizin ve Orta Doğu bölgesinin gündemini yakından ilgilendiren bir konuya parmak basması ile akranlarından sıyrılan oyun, bu yönüyle de merak katsayımızı arttırıyor.

Steam Greenlight’ta kendini gösterdiği andan itibaren özellikle grafiklerinden dolayı yoğun övgü alan oyunun, kısa sürede Greenlight aşamasını geçmesi bekleniyor.  Steam’in yanı sıra, ülkemizde hizmet veren diğer dijital oyun satış platformlarında da yer alması planlanann Soldierse of The Universe’nin fiziksel bir kopyası da teknoloji market raflarında yerini alacak.  Sizler de Soldiers of The Universe’i Steam’de görmek isterseniz buradan destek verebilirsiniz, vermelisiniz! Oyun hakkında daha detaylı bilgi için soldiersoftheuniverse.com‘u ziyaret edebilirsiniz

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!