Türk Oyun Stüdyosu Stratera Games, Gamescom 2023’te Yeni Oyununu Duyuracak!

Türk oyun stüdyosu Stratera Games, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek olan Gamescom 2023’e katılmaya hazırlanıyor. Havsala, Lighthouse Keeper ve Verlet Ascend gibi başarılı yapımların arkasında bulunan Stratera Games, etkinlik süresince yeni bir oyun duyuracağını açıkladı.

Stüdyonun kurucusu Dora Özsoy, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla haber vererek, “Dünyanın en büyük oyun fuarlarından Gamescom’a katılıyoruz! Stratera Games olarak Cardboard Town adlı oyunumuzu ve belki de yapım aşamasındaki bir demomuzu oyuncuların beğenisine sunacağız. Son engel vizemiz kaldı, hallolursa Ağustos sonu Almanya’dayız.” ifadelerini kullandı.

Stratera Games’in Erken Erişim olarak Steam’de satışa sunulan Cardboard Town, şehir inşa etme temalı bir kart oyunu olarak dikkat çekiyor. Türkçe dil desteğine sahip olan bu oyun, hem Windows hem de Mac OS platformlarında oynanabiliyor. Global fiyatı 19,99 dolar olan Cardboard Town, Türkiye’ye özel yerel fiyatlandırma ile 99 liradan çıkış yaptı. Oyunda, oyuncular şehirlerini sıfırdan inşa etmek için çeşitli bina kartları, rastgele gelişen olayların üstesinden gelmek için proje kartları, görevleri tamamlamak ve halkı memnun etmek için görev kartları ve arabalar için yol kartları kullanabiliyorlar.

Türk Oyun Stüdyosu Stratera Games, Gamescom 2023'te Yeni Oyununu Duyuracak!

Açıklamada belirtildiği gibi Stratera Games, Gamescom 2023’te yeni bir oyun daha tanıtacak. Ancak henüz bu oyunun detayları hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Türkiye’den bağımsız bir oyun stüdyosunun böylesine büyük bir etkinliğe katılmış olması, oyun endüstrisindeki başarısını ve potansiyelini göstermesi açısından gurur verici bir gelişmedir.

Gamescom 2023, 22 – 27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek ve Nintendo, Xbox ve Bethesda gibi büyük şirketlerin katılımını doğrulamış olduğu belirtiliyor. Gamescom Opening Night Live, duyurular öncesinde seyircilere keyifli anlar yaşatmak için tekrar geri dönecek. Etkinlik, oyunseverlerin heyecanla beklediği bir platform olacak. Koelnmesse ve Alman Oyun Endüstrisi Derneği’ne göre, bu yılki fuara geçen yıla göre yüzde 10 daha fazla şirket kaydoldu, bu da etkinliğin büyüklüğünü ve önemini gösteriyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.