Tüm Zamanların En İyi Oy Alan 5 Oyunu

Bugün sizlere gerek eleştirmenler, gerekse oyuncular tarafından en yüksek puanı alan ilk 5 oyunu listeledik. Üzerlerinden uzun yıllar geçse de hala pozisyonlarını korumaya devam ediyorlar.

Not: Sıralama Metacritic sitesinden alınmıştır ve aynı oyunların farklı platformlardaki versiyonları eklenmeyerek hazırlanmıştır.

1. The Legend Of Zelda: Ocarina Of Time – Nintendo 64

Köklü oyun serisi The Legend Of Zelda her nesilde başarılı oldu ve olmaya devam ediyor. Bu başarısını en çok da 23 Kasım 1999 tarihinde çıkan The Legend Of Zelda: Ocarina Of Time oyunuyla gösterdi. Oyun eleştirmenlerden 99, kullanıcılardan ise 9.2 puanla birinci sırada yer alıyor.

2. Tony Hawk’s Pro Skater 2 – Playstation

Dünyaca ünlü ABD’li kaykaycı Tony Hawk ile oldukça havalı kaykay hareketleri yaparken zamana meydan okuduğumuz oyun fazlasıyla beğenilmişti. Oyun özellikle dönemine göre oldukça çeşitli olan eğlenceli oynanışı ile insanları bir süre Playstationlarına hapsetmişti. Tony Hawk’s Pro Skater 2 eleştirmenlerden 98, kullanıcılardan ise 9.2 puan alarak adını ikinci sıraya yazdırıyor.

3. Grand Theft Auto 4 – Playstation 3

Söylenecek pek bir şey yok aslında. Grand Theft Auto 4 her açıdan çok başarılı bir oyun. Zamanının en iyi ragdoll fiziğine sahip olması, oyunculara bir görsel şölen sunması ve barındırdığı hikaye ile Amerikan Rüyası’na sert bir eleştiri yapması sıralamasını hakettiğini kanıtlar nitelikte. Grand Theft Auto 4, 98 eleştirmen puanı ve 7.9 kullanıcı puanı ile üçüncü sıradaki koltuğunu koruyor.

4. Soulcalibur – Dreamcast

Bandai Namco Games tarafından geliştirilen Soul serisinin ikinci oyunu zamanında bir çok oyuncuyu Dreamcast almak zorunda bırakmıştı. Üç boyutlu dövüş oyunlarına yeni bir soluk getiren Soul Calibur herkesçe sevildi ve devam oyunları günümüzde de bunu devam ettiriyor. Soul Calibur Metacritic’de 98 eleştirmen puanı ve 8.6 kullanıcı puanına sahip.

5. Super Mario Galaxy – Wii

Mario. Hepimizin bildiği ve sevdiği İtalyan tesisatçı. Gücünü mantar yiyerek alan ve Prenses Peach’i kurtarmak için her seferinde maceradan maceraya koşan bu eski dostumuzun oyunları her zaman başarısını korudu. 2007 yılında çıkan Super Mario: Galaxy oyunu ise bu efsaneleşmiş seriye seviye atlatan oyun ünvanına sahip diyebiliriz. Super Mario: Galaxy oyunu 98 eleştirmen puanı ve 9.0 kullanıcı puanı ile hakettiği sıralamayı alıyor.

Twitch’in En Zengin 4 Yayıncısı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!