Tüm Zamanların En İyi Korku Oyunları!

Sizler için tüm zamanların en iyi korku oyunları listesini yaptık. Listede bulunan oyunlar tamamen kişisel kriterlere göre belirlenmiştir ve genel olarak korkunçluk kriteri baz alınmıştır. Eğer listede bulunması gerektiğini düşündüğünüz oyunlar varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Five_Nights_at_Freddys_-_Trailer

İlk bakışta hoş, minik ve sevimli bir ayı ama gece olunca gerçek bir kabusa dönüşüyor. 5 gece boyunca robotik oyuncaklara karşı hayatta kalmaya çalıştığımız oyunda jump-scarelar ile dolu geceler sizleri bekliyor.

silent-hill-origins-720x720[1]

Harry Mason ve kızı ufak bir gezi için Silent Hill’e doğru yol almaya başlarlar. Gece bomboş bir yolda ilerlerken arabanın önüne bir siluet atlar ve Harry kaza yapar. Uyandığında kızını bulamayan Harry, Silent Hill’de korkunç bir maceraya doğru yola koyulur.

ptmain[1]

P.T. aslında bir oyunun demosu olarak karşımıza çıkıyor. Ortada bir cinayet vakası var. İşlenen cinayetin kurbanı ise bir kadın, hem de hamile bir kadın. Hikayeyi genelde radyodan duyuyorsunuz. Kısa bir süre sonra anlıyorsunuz ki işin içinde paranormal olaylar dönmekte. Işık, ses, görsel ve kontrol oyunlarıyla atmosferde zirve yapan bu gerilim oyunu aslında oldukça zorlu bulmacalara da sahip.

Condemned-Criminal-Origins-large-0770[1]

Oyun, baş karakter, CSB ajanı Ethan Thomas’ın bir cinayet mahalline gelmesi ile başlar. Thomas ve onun iş arkadaşları psikopatlar ve suçlularla dolu terke dilmiş bir binaya giderler. İnceledikleri suç mahalli genç bir kadına aittir. Suçun, üzerinde çalıştıklarını bir seri katil ile bağlantılı olduğunu düşünüp ayrılırlar ve korkunç olaylar zinciri başlar.

wallpaper-Resident_Evil-15261[1]

Sinema ekranlarından da tanıdığımız, korku oyunları dendiği zaman akla gelen ilk isimlerden Resident Evil serisinin ilk oyunu da listemizde kendine yer buluyor. Özellikle barındırdığı korku ögeleri ve işlenişi Resident Evil’i bir klasik haline getiriyor.

outlast-2-geliyor[1]

Oyunda Miles Upshur adındaki bir gazetecinin, garip olaylar olduğu konuşulan bir akıl hastanesini haber yapmak için el kamerası ile tek başına girdikten sonra yaşadığı olaylar sizi bir hayli geriyor.

Dead-Space[1]

Ishimura maden gemisi, Aegis VII gezegenindeki operasyonu sırasında Concordance Extraction Corporation (CEC) şirketine tehlikeli durum sinyali gönderir. Bunun üzerine CEC, USG Kellion gemisini araştırma için gönderir. USG Kellion, Ishimura’ ya kenetlenmeye çalışırken bir kaza sonucu kötü derecede hasar görür ve mürettebat geri dönmek için çareler ararken Necromorph’ lar tarafından saldırıya uğrar ve devamında olaylar gelişir.

LoL En İyi 15 Karakter Sıralaması!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!