TSM’de 2 Önemli Ayrılık!

Son Güncelleme Tarihi:

Dünya Şampiyonası Grup aşamasında beklediği başarıyı yakalayamayan TSM’de, emekliliğini açıklayan Marcus “Dyrus” Hill’in ardından ormancı Lucas “Santorin” Larson ve Jang-sik “Lustboy” Ham’in de takımdan ayrıldığı açıklandı.

TSM santorin

Lucas “Santorin” Larson

TSM’in resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamada, Santorin’in League of Legends profesyonel arenasından çekilerek, streamer olarak endüstri içindeki yerini korumayı istediği ve eğitim hayatına devam edeceği söylendi. Ancak bunun TSM çatısı altında olmayacağı da açıklamaya eklendi.

lustboy

Jang-sik “Lustboy” Ham

Temmuz 2014’te TSM’e katılan Lustboy ile ilgili olarak ise, oyuncunun aktif oyunculuk kariyerini sonlandırdığı ancak TSM bünyesinde analist olarak görevine devam edeceği açıklaması yapıldı. 2011 yılında başlayan oldukça prestijli bir kariyere sahip olan Lustboy, özellikle Azubu Blaze ve CJ Entus Blaze‘deki oyunculuğu ile öne çıkmıştı. 2012’de ilk Kore şampiyonluğunu kazanan Lustboy, 2013’de WCG şampiyonluğunu da elde etti. Kore ve Kuzey Amerika liglerinde sayısız playoff maçında görev aldı. IEM Dünya Şampiyonu olan ilk oyunculardan biri oldu. TSM ile beraber olduğu dönemde de 2 NA LCS şampiyonluğu yaşadı.

Açıklamada ayrıca, Dyrus’un TSM çatısı altında, takımın eski ormancısı Brian “TheOddOne” Wyllie ile beraber streamer olarak görev alacağı bilgisi de taraftarlar ile paylaşıldı.

TSM kadrosunda yaşanan bu büyük değişikliklerin ardından takım üst koridor, ormancı ve destek pozisyonları için herkese açık seçmeler düzenleyeceğini açıkladı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!