Toyota Uluslararası CS:GO Turnuvası Düzenleyecek

Toyota Kasım ayında gerçekleşecek olan CS:GO turnuvasına Bangkok’da ev sahipliği yapacak. Turnuvanın ana sponsoru olan Toyota’nın espora yönelik bu adımı büyük yankı uyandırdı.

Toyota Master Bangkok Kasım’da Tayland’da

Kasım ayında düzenlenmesi planlanan bu uluslararası organizasyon, Tayland sınırları içerisinde gerçekleşecek ilk uluslararası CS:GO turnuvası olacak. 100 bin $ ödül havuzu belirlenen turnuvaya katılması kesinleşen ilk takım ise Detroit Renegades. 10 bin kişilik Huamark Stadyumu’nda gerçekleşecek olan turnuvada 10 takım mücadele edecek. 4 takımın doğrudan katılım sağladığı turnuvaya Bağımsız Devlerler Topluluğu, Avrupa, Kuzey Amerika, Çin, Güney Doğu Asya ve Tayland bölgesel elemelerinini geçen 1’er takım daha dahil olacak.

Toyota Tayland Genel Müdür Yardımcısı Wutthikorn Suriyachantananon

Turnuva hakkında konuşan Toyota Tayland Genel Müdür Yardımcısı Wutthikorn Suriyachantananon ; “Genç neslin yaşam tarzının modern teknolojiye göre değiştiğinin farkındayız. Bu nedenle özellikle gençlerin hayat tarzlarını yaşamaları yönünde cesaretlendirmek ve bu trendi yakalamak için böyle bir adım attık” dedi. Espor sektörüne yönelen büyük şirketlerin arasına dahil olan Toyota ilerleyen günlerde bu alana dahil olabilecek diğer şirketlerinde öncüsü olmuş oldu. Bu öncülük ile birlikte önümüzdeki günlerde bu alanın rekabetine dahil olan birçok yeni firmayı görmemiz mümkün.

Team OG, Espor Dünyasındaki En Yüksek Para Ödülünü Kazandı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!