Town of Salem Hacklendi, Tüm Şifrelerinizi Değiştirmeniz Gerekebilir!

Town of Salem hesabı olanların kişisel bilgileri çalınmış olabilir.

Geçtiğimiz gece yapımcı firma Blank Media Games, tüm Town of Salem oyuncularına bir uyarı maili gönderdi. Mailde belirtilene göre, 23-25 Aralık 2018 tarihleri arasında bir hacker grubu, veri tabanında bir arka kapı yaratarak kullanıcıların bilgilerini indirdi. Bu işlem şirket tarafından 1 Ocak gecesi fark edilebildi.

İndirilen bilgiler arasında email adresiniz, korunmalı şifreleriniz, ToS kullanıcı adınız, IP adresiniz, oyun içi aktiflik bilgileriniz (oynadığınız oyunlar, geçirdiğiniz süre vs.) ve forum aktiviteleriniz bulunmakta. Blank Media Games’in ödeme bilgilerinize doğrudan erişimi olmadığı ve bunlar şirket tarafından saklanmadığı için; kredi kartı, paypal, Steam ödeme ve mobil ödeme bilgileriniz konusunda endişelenmenize gerek yok.

Ancak şirket tarafından pek çok kez, Town of Salem hesabınıza kayıtlı şifreyi başka yerlerde (email, banka hesabı, diğer oyunlar veya siteler vs.) de kullandıysanız, değiştirmeniz önerilmekte. Çünkü email adresiniz ve şifrenizle girebildiğiniz tüm sitelere çalınmış bilgilerinizle girilebilmesi mümkün.

Siz de ToS hesabınızdaki şifreyi başka hesaplarda kullanıyorsanız, başka şifreler kullanmaya başlasanız iyi olur. Oldukça riskli bir durum çünkü. Başıma gelmez demeyin. 🙂

ex-Space Soldiers’ın 5. Oyuncusu Belli Oldu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.