Tomb Raider

Son Güncelleme Tarihi:

Eski Tomb Raider’ları hatırlar mısınız bilmiyorum ama farklı bir yeri vardır bu oyunların. Oynayanlar ya çok sevmiştir bu oyunları ya da nefret etmiştir. Oynanış tarzı, kendine has hataları, zor bulmacaları ile bazılarımızı çileden çıkartsa da oyun dünyası için bir yapı taşıdır Tomb Raider. (Keşke aynı şeyi filmleri için de söyleyebiliyor olsam, ancak Angelina Jolie ile bütünleşen bir Lara Croft’u hiçbir zaman hazmedemedim.)

Tomb Raider oyunlarını (ya da filmlerini) ister beğenmiş olun ister beğenmemiş, bu kez karşımızda çok ama çok farklı bir oyun var. Hatalarından ders almış, eksiklerini kapatmış ve bence hikaye konusunda da en mantıklı seçimi yapmış olan Crystal Dynamics, bu yeni Tomb Raider oyunu ile karşımıza çok farklı bir Lara Croft çıkartıyor.

Hikayeyi bu kez en baştan almayı seçen yapımcılar, bizi Lara Croft’un ilk macerasına götürüyor. Daha genç bir kız olan Lara aynı zamanda çok da hırslı. Arkeolog kızımız hem merakından hem de birşeyleri ortaya çıkartmak istediğinden, “Endurance” adlı gemileriyle “Ejder Üçgeni”ne gidiyor. Lara, bu macerada tabii ki tek başına değil, yanında çok değer verdiği insanlar var. Başta akıl hocası Conrad Roth ve çok eski dostu Alex Weiss olmak üzere, belgesel yapımcısı Samantha Nishimura, eski polis Joslin Reyes, Lara gibi arkeolog olan ve Lara’nın adeta idolü olan Dr. James Whitman, geminin aşçısı Jonah Maiava ve kaptan Angus Grimaldi’den oluşan tam 7 kişilik bir ekip. Amaç ise Ejder Üçgeni’ne gidip, eski alıntılarda yer alan Japon prensesi Himiko’nun kayıp krallığını bulmak. Ejder Üçgeni gerçekte de var olan bir bölge. Tokyo’nun yaklaşık 100 km güneyinde bulunan bu yer, birçok gizemi içerisinde barındırıyor. 1950’li yıllarda, 500 kişiden fazla mürettabata sahip, Japon askeri gemilerinin iz bırakmadan ortadan kaybolduğu bir yer burası. Bu kaybolan kişileri araştırmak için yollanan bilim adamı ekibi de aynı şekilde tıpkı askerler gibi arkalarında hiç iz bırakmadan kaybolmuşlar. Sadece bunlar da değil, bu bölge ile ilgili anlatılan daha birçok hikaye var. Bu nedenle de Japon Hükümeti bu bölgeye olan girişi yasaklamış. Bu gerçekleri bilerek oyunu oynarsanız, oyundan daha farklı bir tat alacağınızı da belirtmem gerek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Next page
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!