Tomb Raider: 10th Anniversary Bir Arşivde Yayınlandı!

Core Design’ın 2006 yılında Sony PSP için Tomb Raider’ın 10. yıldönümüne özel geliştirmeye başladığı Tomb Raider: 10th Anniversary, internette bulunan bir arşivde yayınlandı.

Tomb Raider: 10th Anniversary Bir Arşivde Yayınlandı!

Core Design’ın yöneticisi Gavin Rummery o dönemlerde oyunun yayınlanmaya hazır olduğunu belirtmişti. Ne yazık ki Tomb Raider: 10th Anniversary, Indiana Jones altında yeni bir oyuna dönüştürüldü ve bu yeni versiyon da hiçbir zaman oyuncularla buluşmadı.

Geçtiğimiz günlerde ise oyuncular tarafından Tomb Raider: 10th Anniversary, bir internet arşivinde yayınlandı. Archive.org, Tomb Raider: 10th Anniversary oyunun alfa sürümü yayınlandı. Tomb of Ash sitesi, oyuncuların oyunu kolayca indirip gerekli yamaları yapmalarını sağlayacak bilgilendirici bir yazı paylaştı. Oyunu oynayabilmek için bilgisayarınıza Visual Studio programını ve PS4 ya da Xbox denetleyicilerinden birisini yüklemeniz yeterli oluyor.

Tomb Raider: 10th Anniversary lisans konusunda bir sıkıntı yaşamamaya devam ederse, oyun Archive.org’da uzun bir süre daha yerini koruyabilecek.

Bu linke tıklayarak oyunun alfa sürümüne, bu linke tıklayarak da oyunu nasıl kurmanız gerektiği konusundaki detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.