Those Who Remain’in Çıkış Tarihi Ertelendi!

Son Güncelleme Tarihi:

Koronavirüs salgını, hayatımızın büyük bir bölümünü maalesef olumsuz bir şekilde etkiledi. Konferansların ertelenmesi, insanların kendini sosyal anlamda izole etmesi, şirketlerin evden çalışmaya başlaması ve ekonomik açıdan şirketlerin ve ülkelerin zor kararlar almaya başlaması gibi pek çok olumsuz haberler gelmeye devam ediyor. Oyun sektörü de bu gelişmelerden olumsuz etkilenen bir diğer sektör oldu. Bazı oyunlar, ileri tarihlere ertelendi ve bu oyunlardan biri de Those Who Remain oyunu oldu.

Wired Productions firmasının çıkış yapması beklenen oyunu Those Who Remain’in çıkış tarihi, koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi. Firma, Twitter hesabından bu açıklamayı yaptı:

Normalde Those Who Remain oyunu için 15 Mayıs 2020 olarak bir çıkış tarihi belirlenmişti. Ancak salgından dolayı ofisleri kapanan ve çalışanları ile uzaktan çalışma iş modeline geçmesinden dolayı iş akışı sıkıntıya uğrayan Wired Productions, Those Who Remain ve Deliver Us The Moon adlı iki oyununun çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Açıklamada ofislerinin kapanması ve çalışanlarının evden çalışmaya devam etmesinden dolayı çalışanlarına ek stres yüklemek istemediklerini belirten firma, iki oyunun da çıkış tarihlerini öne aldı.

Those Who Remain oyununun çıkış tarihi, haziran ayına ertelendi. Oyunun dijital olarak PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları ile fiziksel olarak PlayStation 4 ve PC platformlarına çıkışı bu tarihlerde gerçekleşecek. Açıklamada, oyunun hayal kırıklığı yaşanmadan yetiştirilebilmesinin bu kararla mümkün olabileceğine yer verildi.

Deliver Us The Moon oyununun PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına dijital çıkışı, planlandığı gibi 24 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Deluxe Edition sürümünün fiziksel versiyonu ise Temmuz 2020 tarihinde çıkışını yapacak. Bu kararın alınmasında da yine oyunun planlandığı gibi piyasaya sürülmesi gerekliliğinin etken olduğu belirtildi.

Firmanın aldığı bu kararlarda, salgının çalışanlarda yaratabileceği ek stresin önüne geçme gerekliliği büyük bir etken oldu. Salgının ne zaman ve nasıl biteceği belli değilken bu zor zamanlarda firmaların da böyle önlemler alması, takdirle karşılandı. Twitter üzerinden de bu açıklamaya oyunculardan destek ve iyi dilekler geldi. Firma, açıklamanın devamında da herhangi bir değişiklik veya yeniliğin olması durumunda bilgi verilmeye devam edileceğini belirtti.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.