The Witcher 3 Fiyatına Büyük Zam Geldi

Türk lirasının dolar ve euro karşısında değer kaybetmesiyle birlikte oyun fiyatlarına bir zam dalgası daha vurdu. CD Projekt RED’in ünlü serisi The Witcher 3 de bu zamlardan nasibini aldı. Steam platformunda The Witcher serisinin oyunlarına yüzde 67 ila yüzde 735 arasında zam geldi.

Daha önce uygun fiyatlarla erişim sağlanan oyunlar artık daha yüksek fiyat etiketleri taşıyor. The Witcher: Enhanced Edition önceden 18 TL iken 129 TL’ye, The Witcher 2 31 TL’den 259 TL’ye yükseldi. The Witcher 3: Wild Hunt ise yüzde 100’ün üzerinde bir zamla 539 TL’ye ulaştı. Ana oyun ve DLC’lerini içeren Complete Edition ise 669 TL olarak belirlendi.

The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition’ın yurt dışı fiyatının 50 dolar olduğu düşünüldüğünde, güncel kurlarla bu miktarın 1.349 TL’ye denk geldiği görülüyor. 669 TL’lik yeni fiyat ise yaklaşık olarak 25 dolar ediyor.

The Witcher 3 Fiyatına Büyük Zam Geldi

Oyunun genişleme paketleri de zamlandı. Blood and Wine önceden 119 TL iken 259 TL’ye, Hearts of Stone ise 90 TL’den 129 TL’ye yükseldi. Diğer CD Projekt oyunu Cyberpunk 2077’nin fiyatında ise henüz bir değişiklik yapılmadı. Bu zamların arkasında, dolar kurunun istikrarsızlığı ve ekonomik faktörlerin etkisi yer alıyor.

Oyun firmaları, alım gücü ve ekonomik göstergeleri dikkate alarak bölgeye özgü fiyatlandırmalar yapmak zorunda kalıyor. Bu durum oyuncuların oyunlara daha yüksek ücretler ödemesine neden oluyor. Siz de Steam’deki bu fiyat artışları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.