The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition Modlarda Sorun Çıkarabilir!

11 Kasım’da çıkış yapacak olan The Elder Scrolls V: Skyrim’in Anniversary Edition sürümü, bazı modların düzgün çalışmamasına sebep olabilir.

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition Modlarda Sorun Çıkarabilir!

Skyrim, modlarıyla tanınan bir oyun ve pek çok kişi de bu oyuna modlar yaptı. Oyunun 10.yıl dönümüne girdiğimizde de oyun için yüzlerce hatta binlerce mod yapıldığını görebiliyoruz. Fakat yıl dönümü için yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte bazı modların çalışmasında sorun çıkabilir.

Bunun sebebi ise oyunun derlendiği kod yazılımı olan Microsoft Visual Studio sürümünün 2019’a güncellenmiş olması. Bunun da sebebi olarak Xbox Live kütüphaneleri ile yaşanan bir uyumsuzluğun önüne geçilmeye çalışılması olduğu öne sürüldü. Sürüm değişikliğinden dolayı modlarda yer alan kodların tekrardan kontrol edilip elden geçirilmesinin gerekli olabileceği belirtildi. Açıklamayı da Skyrim’in ünlü modlarından birini geliştiren bir mod yapımcısı bu linkte yer alan paylaşımında yaptı. Bethesda’nın kendi endişelerini de doğruladığını belirten mod yapımcısı, Bethesda ile irtibatta olduğunu ve onlardan bu bilgiyi aldığını söyledi. Aynı zamanda önlem olarak neler yapılabileceğini de paylaşımında anlattı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.