Thatoc Esports Bir Süreliğine Faaliyetlerine Son Verdiğini Duyurdu!

Son Güncelleme Tarihi:

Bir çok oyunda faaliyet gösteren elektronik spor kulübü Thatoc Esports, resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı bir açıklama ile belirsiz bir süre faaliyetlerine son verdiğini duyurdu.

Pubg Lite, Valorant, Counter Strike:Global Offensive erkek ve kadın takımlarıyla öne çıkan kulübün bir çok branşı bulunmaktaydı.

Son olarak ESA Esport’un düzenlediği Open Fire Valorant turnuvasında boy gösteren kulüp an itibari ile faaliyetlerini askıya aldığını bildirdi.

Kulübün kurucusu Emir Y. Yılmaz ise twitter üzerinden şu açıklama ile kulüp sevenlerine veda ettiklerini açıkladı;

Öncelikle herkese merhaba. Thatoc Esports olarak yaklaşık 2 senedir aktif olarak birden fazla branşta herhangi bir maddi destek almadan Türkiye espor arenasında faaliyet gösteren bir espor kulübüydük. CS:GO, PUBG başta olmak üzere çoğu branşta Türk espor arenasının en yüksek noktasındaki takımlarla mücadele ettik, en iyi turnuvalarda boy gösterdik. Benim için Thatoc, muazzam zevkli bir süreçti. Fakat bu noktaya kadar istediğimiz gibi ilerlemeyen finansal süreç ve bunun getirdiği mental sorunlardan dolayı Thatoc yönetimi olarak artık bu oluşma devam etmeme kararı aldık.

Bu 2 sene boyunca bizlere harika anlar yaşatan tüm oyuncularımıza, akıl hocam diyebileceğim Semih Koç başta olmak üzere arka planda daha iyi bir Thatoc için çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Onlarla yöneticiden çok kardeş, abi gibi olduk. Bana çok şey kazandırdılar. Hepsi bu sektörde en iyi noktaları hak ediyor.
Kısıtlı imkanlarla başladığımız bu yolculukta kadın oyuncularımız ile yarım kalan hedeflerimiz, daha gerçekleştirmek istediğimiz çok proje ve başarı artık maalesef raflara kalktı. Bizi yakından tanıyan insanlara neler başarabileceğimizi gösterdiğimizi düşünüyorum. Bu işi bırakmak ne kadar üzücü olsa da geriye dönüp baktığımda iyi ki yapmışım diyeceğim.

Fakat artık kendim için sadece beni tanıyanlara değil, herkese neler yapabileceğimi göstermemin vaktinin geldiğini düşünüyorum. Gönül isterdi bunu Thatoc adı ile yapmak fakat olmadı. Asıl hayatımda her şey istediğim gibi gidiyor ama heatneas karakteri, artık benim için erteleyemeyeceğim bir hayal.

VALORANT ve CS:GO menajerliği başta olmak üzere, FPS menajerliği sıfatlarında tekliflere açığım. Geçmiş zamanda takım menajerliği ve kulüp yönetimi hakkında yaşıma rağmen oldukça tecrübe edindim. Bu sıfatlar haricindeki teklifleri de birinci sırada olmasalar da değerlendirmek isterim.

Teklif değerlendirdiğim süre boyunca sadece piyasa analizi yapacağım. Teknik sorunları halledersem de yayınlar ile vakit geçiririm onun harici herhangi bir şekilde aktif olmayacağım. twitch.tv/heatneas adresinde haftaya daha kaliteli şekilde yayınlara devam edebilirim.”

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.