That Time I Got Reincarnated as a Slime Spinoff Mangası Final Verdi!

Kodansha‘nın aylık Shonen Sirius dergisinin haziran sayısı, Shizuku Akechi‘nin Tensei Shite mo Shachiku Datta Ken’in (That Time I Got Reincarnated Again as a Corporate Slave) Cumartesi günü son bölümünü yayınladı.  Fuse‘un ve Mitz Vah‘ın iş birliğinde ortaya çıkan spinoff/light novel serisi yüzümüzde bir gülümseme bırakarak finalini verdi.

Manga, Mikami’deki önceki hayatına benzer bir maaşlı işte reenkarne olan fakat hala balçık bedenini koruyan Rimuru üzerinden ilerliyor. Manga Eylül 2018’de Suiyobi no Sirius web sitesinde başladı ve Ekim 2018’den başlayarak aylık Shonen Sirius’ta basılı olarak seri hale getirildi. Volume 2 olarak geçen hikayenin devamı kitabı ise 27 Mart’ta gönderildi.

Tensei Shitara Slime Datta Ken

Yen Press orijinal roman serisini lisansladı ve hikayeyi şu şekilde anlattı:

37 yaşında yalnız yaşayan Satoru Mikami, hayatının monotonluğunun içerisinde sıkışmış normal bir insandır. Ancak bir soyguncunun elinde öldükten sonra,  fantastik bir dünyaya yeniden reenkarne olur hemde bir “Slime” (bildiğimiz RPG oyunların vazgeçilmezi balçık canavarı) olarak. Yeni varlığında alıştıkça diğer canavarlarla kurduğu işbirliği sayesinde, yeni dünyasını sonsuza dek değiştirecek bir olay zinciri oluşturdu!

Fuse hikayeyi seri olarak 2013’ten 2016’ya kadar “Shosetstuka ni Naro” (Lets Become Novelists) web sitesinde yayınladı ve hikayesi 400 milyondan fazla sayfa görüntülenmesi elde etti. Micro Magazine, seriyi 2014 yılında basılı olarak yayınlamaya başladı.

Taiki Kawakami‘nin mangasının ilk televizyon animesi, yazar Fuse ve Mitz Vah’ın light novel (hafif roman) serisini uyarladı ve prömiyeri Ekim 2018’de yapıldı. Crunchyroll seriyi yayınladı ve Funimation yayınlamanın yanı sıra İngilizce dublaj da ekledi. Anime özel olarak Taiki Kawakami’nin orijinal romanlarının manga adaptasyonuna dayanıyor.

Serinin ikinci sezonu, son bir kaç senedir popülerleşen “sezonu ikiye bölüme” tekniğini kullanıyor. Sezonun ilk yarısı bu Ekim ayında çıkış yapması planlanırken sezonun kalan yarısı önümüzdeki yıl Nisan ayı için planlanıyor. Crunchyroll 2. sezonu Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Okyanusya ve Orta Doğu’da yayınlayacak. Funimation ise yayınlamanın yanı sıra İngilizce dublaj da ekleyecek. Bu yeniliklerin yeni sıra anime stüdyosu 8-Bit’te 2. sezon için geri dönüyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!