Tetris ve Hasbro el sıkıştı!

Son Güncelleme Tarihi:

Dünyanın oyuncak devi Hasbro, dünyanın en çok oynanan dijital oyunlarından biri olan Tetris‘in lisans sahibi The Tetris Company ile anlaştı. Bu anlaşmayla birlikte Hasbro, Tetris markasını temel alan oyunları geliştirme ve dağıtma hakkına sahip oldu. Tetris severler gelecek olan yeni ürünlerle, rekabeti ve eğlenceyi yine doruk noktalarda yaşayacak.

Hasbro‘nun yeni çıkaracağı oyuncağının adının “JENGA TETRIS” olacağı, oyuncuların Tetris bloklarıyla oynayacakları ve kuleyi düşürmeden yükselmeye çalışacakları bildirildi. Oyuncak dünyasında yeni bir boyut açacak olan Jenga Tetris 2013 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülecek.

Anlaşmadan sonra The Tetris Company’nin yöneticisi Henk Rogers konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini açıklayan bir makale yayınladı;

[quote]Tetris, yaklaşık 30 yıldır dünya çapında milyonlarca insan tarafından mobil cihazlar ve bilgisayar ortamlarında oynandı. Hasbro ile işbirliği yaparak Tetris markasını geliştirmekten ve Tetris sevenlerin oyunu yüz yüze oynamasını sağlayarak Tetris eğlencesine yeni bir boyut kazandıracak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz[/quote]

Her yaştan ve her ülkeden hayranı olan, dijital oyun fenomeni Tetris 185’ten fazla ülkede, 50’den fazla dilde, ayda 1 milyardan fazla kez oynanıyor. Bakalım en çok sevilen denge oyununun, Tetris ile birleşmesinden neler olacak?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!