Terraria: Journey’s End Güncellemesi Hakkında Bildiklerimiz

Terraria’ya gelecek olan 4. büyük ve son güncelleme.

Terraria’nın 4. büyük güncellemesi, Terraria Journey’s End bu sene sonunda çıkacak. Bu güncelleme ilk duyurulduğunda çok mutlu olmuştum çünkü en sevdiğim oyuna, büyük bir güncelleme daha geliyordu. Fragmanı ilk izlediğimde başlığına pek dikkat etmemiştim ama daha sonradan kaçırdığım şeylere bakmak için tekrar izledim ve güncellemenin ismini fark ettim: Terraria Journey’s End. Acaba oyuna gelecek olan son güncelleme mi diye ufaktan korkmaya başladım ve kısa bir araştırmadan sonra, herkesin bu güncellemenin son güncelleme olacağını söylediğini gördüm. Bunu öğrendikten sonra tabi ki üzüldüm. Sonuçta en sevdiğim oyuna daha fazla yenilik gelmeyecekti. Terraria’da güncelleme aralıkları genelde çok fazla oluyor. Bundan dolayı sürekli yeni şeyler eklenmiyor. Sürekli yenilik eklenmemesi, benim oyunu 541 saat oynamama engel olmadı. Her seferinde oyuna yeniden başladığımda aynı zevki alarak oynadım.

Eğer Journey’s End gerçekten de oyuna gelecek olan son güncelleme olacaksa, bana muazzam bir güncelleme olacak gibi geliyor. Çünkü izlediğim videolarda ve okuduğum yazılardan gördüğüm kadarıyla güncelleme, oyunun en başından sonuna kadar bir sürü yenilik getiriyor. Bu gelecek olan yeniliklerden bazıları: 800 adet yeni eşya, Bestiary (tam Türkçe karşılığı değil ama yaratık ansiklopedisi olarak çevirebiliriz. Kısaca oyunda öldürdüğümüz yaratıkların özelliklerini ve loot oranlarını gösteren bir defter) ve master mod.

Journey’s End ile oyuna neler gelecek

Re-Logic’in kendi blogunda yayınladığı yazıya göre oyuna eklenecekler:

  • 800 yeni eşya.
  • Yeni düşmanlar ve görevler.
  • Dünya yaratmayı baştan aşağı yenileme.
  • Yeni mini biyomlar.
  • Void Vault adında yeni ve kişiye özel sandık, Piggy Bank ve Safe mantığında çalışan bir şey olacak.
  • Maceradan maceraya koşturmaktansa dekorasyona önem veren oyuncular için blok değişimi, yerde olan bir bloğu kırmadan üstüne yeni bloğu getirerek değiştirmek.
  • Öldürdüğümüz düşmanların istatistiklerini tutacak bir bestiary(yaratık ansiklopedisi). Canavarları öldürdükçe can, hasar, zırh ve loot oranları gibi şeyleri kaydedecek.
  • Golf
  • Expert moddan bile daha zor bir zorluk seviyesi(oyunu Dark Souls’a çevirmek isterseniz denemelisiniz).
  • Yeni ve geliştirilmiş hava koşulları efektleri

Yeni Xenon mini biyomu

Yeniliklerin detayları ve ufak tahminler

Oyuna yeni düşmanların eklenecek olması tabi ki de heyecan verici ama bunun hakkında elimizde çok fazla bilgi yok. Yani yeni gelecek olan düşmanlar sadece basit yaratıklar mı olacak, yoksa mini boss ve boss da içeriyor mu bilmiyoruz. Yeni görevler dediği de Frost Moon veya Martian Madness gibi etkinlikler olabilir. Bu etkinliklerin gelmesi de yeni boss veya mini boss gelecek demektir ama yine de elimizde kesin bilgi yok. Sadece fragmandan gördüğüm ve Re-Logic’in paylaştığı yazısına dayanarak yaptığım tahminlere dayalı.

Güncelleme ile eklenecek olan yeni mini biyomlarla beraber, yepyeni bir dünya yaratma sistemi geliyor. Yeni dünya yaratma sisteminin ne olduğu tamamen bir gizem. Ancak kesinlikle yeni canavar yuvaları ve yeni yer altı zindanları tarzında şeylerin geleceğini düşünebiliriz.

Yeni Krypton mini biomeu

Oyuna gelecek olan en büyük iki özellik golf ve master mod. Eğer Terraria’yı expert modda baştan sona kadar oynadıysanız yeni gelecek olan master modun ne kadar zorlu olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Terraria’yı hiç oynamamışlar “Abi, Terraria ne kadar zor olabilir ki” diye düşünüyor olabilirsiniz. Size şu şekilde açıklayayım. Oyuna 100 canla başlıyorsunuz daha sonra bunu çeşitli yollarla 500’e hatta 600’e kadar çıkartabiliyorsunuz. Normal modda en güçsüz slime size 5 vuruyorken, expert modda 15 vuruyor. Gelecek olan master modla beraber, expert modda olduğu gibi yeni bir aksesuar slotu ve sadece o zorluk seviyesinden düşecek olan eşyalar gelecek olabilir.  Sadece oyunun mazoşist fanları için geliyor diyebiliriz. Golf ise canavar kesmekten sıkılan ve bir değişiklik arayan oyuncular için hoş bir deneyim olacaktır. Şimdiden sadece golf oynamak için yapılan haritaları görebiliyorum.

Yeni Argon mini biomeu

Terraria: Jouney’s End bu sene sonunda geliyor ve daha biz oyunculara duyurulmayan bir sürü yenilik var. Bunları öğrendikçe sizlerle paylaşacağız.

League Of Legends, VFŞL Türkiye Büyük Finali Şampiyonu Belli Oldu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!