TERA Şubat ayında Free-to-play olacak!

Son Güncelleme Tarihi:

Özgün, enfes atmosferi ve görüntü kalitesiyle oyuncuları kendisine çekmeyi başaran TERA Şubat ayından itibaren Avrupa’da da Free-to-play olarak oynanabilecek. Oyunun Kore merkezli geliştiricisi Bluehole Studio, TERA’nın bu sisteme geçeceğini 2012 Aralık ayında paylaşmıştı. Bu açıklamadan 2 ay sonra yayıncı şirket Gameforge, oyunun Avrupa versiyonunda da böyle bir değişikliğe gidileceğini duyurdu. Aksiyon odaklı fantezi MMO’su TERA, Free-to-play’e geçişiyle birlikte birçok değişikliği oyun severlere sunacak.

Yeni içerik ile birlikte 3’e karşı 3 dövüşler başlıyor!

TERA Online aslında True-Action-Combat adındaki zorlu savaş sistemiyle, türdeşlerinden sıyrılıp farklı bir MMO-Fantazi oyunu olarak göze çarpıyor. 2012 yazından beri oyuncular tarafından büyük ilgi gören oyun Şubat ayıyla beraber abonelik modelinden Free-to-play modeline geçiş yapacak. Free-to-play modeliyle beraber oyun “Free User” ve “Veteran User” olmak üzere iki temel hesap türüne sahip olacak. Free User kullanıcıları ücretsiz olarak TERA’nın tüm oyun içeriğine erişebilecek fakat karakter yeri sayısı veya kullanılabilir banka kasası gibi işlevleri sınırlı seçenekler açısından Veteran User’lar kadar avantajlı olamayacak. Daha önce ücret karşılığında oyuna sahip olan Veteran User’lar ise “sekiz karakter boşluğu, tüm banka kasaları ve özel, oyun içi unvanlar” gibi bazı ayrıcalıklara sahip olacak. Ayrıca TERA’nın Ürün Müdürü Eva Schmitt oyunun Free-to-play olması hakkında, “TERA’nın tüm oyun içeriklerini ücretsiz olarak hayranlarının hizmetine sunacak olmamız bizi çok sevindiriyor. Bu oyunu merak eden herkese oyun kalitesini görme fırsatı vereceğimiz için de ayrıca mutluyuz.” ifadesinde bulundu.

Tera Club üyeleri oyun içinde belirli avantajlara sahip olacak

Tera Club üyeleri oyun içinde belirli avantajlara sahip olacak

Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere TERA, Free-to-play oluşuyla beraber TERA Club ve yeni bir içeriğe sahip olacak. Her iki hesap türü de şu anki aboneliğe eş değer olan TERA Club’a üye olabilecek ve bunun sayesinde belirli avantajlara sahip olabilecek. Son olarak gelecek yeni içerik 3’e karşı 3 dövüşlerin gerçekleşeceği bir Arena’yı ve Free-to-play sürümünün başlangıcındaki yepyeni bir zindanı kapsayacak.

Siz de TERA heycanına ortak olmak istiyorsanız www.tera-europe.com adresini ziyaret ediniz.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!