Tencent Mobile Legends Davasından 2.9 Milyon Dolar Kazandı

Riot Games telif hakkı ihlali nedeniyle Mobile Legends‘e dava açmıştı. Dava daha sonra Tencent tarafından Şangay’a taşınmış ve yasal süreç burada devam etmişti.

Tencent Ve Moonton Arasında Yasal Savaş Sona Erdi

Davanın Şangay’a taşınmasından sonra yasal süreçte Riot Games adına mücadeleyi Tencent devraldı. Şirket League of Legends ve Moonton’un Mobile Legends arasındaki oynanış, harita, karakterler arasındaki net benzerliklere dikkat çekti. Bu karşılaştırmalarda karakterlerin yeteneklerinin açıklamalarına kadar net benzerlikleri ortaya koydu.

LoL ve Mobile Legends arasındaki benzerliklere bir örnek.

Mobile Legends Cezaya Çarptırıldı

Şangay 1 No’lu Halk Mahkemesi davacı tarafı haklı bularak Moonton’un 2.6 Milyon Çin Yuanı yaklaşık olarak 388 bin dolar ödemeye mahkum etti. Sürecin devamında bu cezanın değer bakımından yetersiz olduğuna karar kılan mahkeme bedeli 19.4 milyon Çin Yuanı yani 2.9 Milyon dolara çıkardı. Çin espor pazarında gücünü ve artan varlıklarını koruma kararlılığı gösteren Tencent bu kazanımla buradaki kararlılığını ortaya koymuş oldu. Mevcut verilere göre 2020 yılında yaklaşık 1.5 milyar dolar değerine ulaşması beklenen şirket son olarak espor parkı inşası için Super Generation ile ortaklık kurdu.

Beşiktaş CS:GO Kadın Takımı Mı Kuruyor?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!