Telltale Games Kapanıyor Mu?

Telltale Games resmi Twitter hesabından dün gece saat 24:33’de paylaştığı bir Tweet ile stüdyolarında büyük oranda küçülmeye gittiklerini doğruladı.

Telltale Games tarafından atılan Tweet’in tercümesi şu şekilde:

Bugün Telltale Games, aşılmaz zorluklarla geçen bir yılın ardından, ana stüdyosunu kapatmaya başlamak için zor bir karar verdi. Şirketin çalışanlarının çoğunluğu bu sabah erken saatlerde işten çıkarıldı, 25 çalışandan oluşan küçük bir grup, şirketin yönetim kuruluna ve ortaklarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için duruyor. CEO Pete Hawley aşağıdaki açıklamayı yayınladı:

“Şirketi yeni bir rotaya koymak için çalışırken Telltale için inanılmaz zor bir yıl oldu. Maalesef oraya varmaya çalışırken zamanımız tükendi. Bu yıl en iyi içeriklerimizden bazılarını çıkarttık ve muazzam miktarda pozitif geri bildirimler aldık. Ancak, sonuçta bu satışlara dönüşmedi. Hikaye anlatıcısı olarak sektöre yayılan markamızdan, arkadaşlarımızın ayrılışını bugün kırık kalplerimizle izledik.”

Telltale, önümüzdeki haftalarda ürün portföyü ile ilgili daha fazla yorumda bulunacak.

Telltale Games CEO’sunun yaptığı paylaşıma göre firma, yaklaşık 250 çalışandan sadece 25 kişilik bir iskelet kadro bıraktı. Bu kadro da “şirketin yönetim kuruluna ve ortaklarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için” tutuluyor. Dolayısıyla Telltale Games tarafından yapılacak The Wolf Among Us 2 ve Stranger Things gibi yapımlar tehlikeye girmiş durumda.

Telltale Games

Telltale’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Kevin Bruner, kendi blog’unda kapanış hakkında bir yazı paylaştı. Özetlemek gerekirse; kimsenin düşünmediği The Walking Dead, Tales from the Borderlands, The Wolf Among Us, Batman, Minecraft gibi ve daha pek çok projeyi hayata geçirdikleri için inanılmaz mutlu ve gururlu olduğunu söylüyor. Tanıdığı en yetenekli bazı kişilerle beraber tüm bunları hayata geçirdiklerini ve her birinin işine tutkuyla bağlı insanlar olduğunu belirtiyor. Bugün bu insanları işten çıkarmak zorunda oldukları için oldukça üzgün olduğunu dile getiriyor. Ayrıca kimsenin aklına gelmeyecek çılgın fikirleri hayata geçiren bir stüdyoyu kaybetmenin üzüntüsü içinde olduğunu da ekliyor. Telltale’ın sevgiyle hatırlanacağını bildiğini söyleyerek yazıyı sonlandırıyor. Buraya tıklayarak yazının orijinaline ulaşabilirsiniz.

Telltale Games 14 yıl önce kurulmuş, 50’den fazla oyun yayınlamış köklü bir oyun firmasıydı. Bu devin çöküşünü izlemek gerçekten acıtıyor.

Telltale Games tarafından yayınlanan bazı oyunlar şunlardır:

  • Minecraft: Story Mode
  • The Walking Dead (seri)
  • The Wolf Among Us
  • Batman – The Telltale Series (seri)
  • Sam & Max (seri)
  • Back to the Future: The Game

Twitch’e Çin Hükümetinden Büyük Şok!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!