TeknoFest İstanbul Ziyaretçilerine Kapılarını Açtı!

Bu yıl ikincisi düzenlenen TeknoFest İstanbul, 17 Eylül 2019 tarihi itibariyle ziyaretçilerine kapılarını açtı. Dünyanın en büyük havacılık ve teknoloji festivali, bu yıl 1 milyon ziyaretçi bekliyor.

TeknoFest İstanbul Nedir?

Teknofest İstanbul Havacılık ve Teknoloji Festivali’ne kısaca sahip olan Teknofest İstanbul, ilk kez 20-23 Eylül 2018 tarihleri ​​arasında İstanbul Yeni Havalimanı’nda havacılık, uzay ve teknoloji festivali olarak düzenlendi. Özellikle ulusal üretim için teknolojiye yönelik farkındalık amacıyla düzenleniyor.

TeknoFest Istanbul’a Nasıl Giderim?

Avrupa Yakasından Ulaşım

Metroyu tercih edip trafik sıkıntısı yaşamak istemeyenler Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metrosu’nu kullanmanız gerekli, bu metro hattı Yenikapı’da başlayıp havalimanının içine kadar gidiyor. Metroya Yenikapı’da binmek yerine Zincirlikuyu-Avcılar metro hattını kullanarak, Ataköy Şirinevler durağında inip buradan geçiş yapmayı da tercih edebilirsiniz.

Yeraltını tercih etmek istemeyenler ise TH-1 Taksim – Atatürk Havalimani hattını veya YH-1 Yenikapı İDO- Atatürk Havalimanı hattını takip eden otobüslere binebilir.

Anadolu Yakasından Ulaşım

Üsküdar veya Ayrılık Çeşmesi durağından Marmaray ile Yenikapı’ya geçip, Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na aktarma yapmanız gerekiyor. Ayrılık Çeşmesi durağına Metrobüs veya Kadıköy-Kartal Metro Hattı’nı kullanarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Söğütlüçeşme-Avcılar Metrobüs Hattı ile Avrupa Yakası’na geçip Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’na aktarma yaparak da Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

TeknoFest İstanbul’da Bizi Neler Bekliyor?

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali 17 – 22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Festivalin etkinlik programlarını pdf olarak buradan görünteleyebilirsiniz.

17 Eylül

18 Eylül

19 Eylül

20 Eylül

21 Eylül

22 Eylül

 

Asphalt 9: Legends 8 Ekim’de Nintendo Switch’e Çıkıyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Samet Atlas Demir

Kendi halinde bir oyunsever.