Tegra 4 için oyun tanıtımları!

Son Güncelleme Tarihi:

Tegra 4, mobil dünya meclisindeki başlama vuruşunu yaptığından beri manşetleri ele geçirmiş durumda. Fakat sadece genel haberlerle yetinmeyeceği bilinen Tegra 4’un sahip olduğu tüm işlem imkanlarının yanında, 3 boyutlu grafikli oyunun tasarımları da adlarından çokça söz ettirecek gibi duruyor.

Exor Studios’tan gelen video ile Tegra 4’un özel 72-core GeForce GPU’sunu vitrine çıktı. Tegra 4 için çıkacak ve oldukça ateşli 5 adet oyunun ön incelemesi yapıldı. Tabii ki konsolun ilk oyunlarını sizlerle paylaşmasak olmazdı.

BurnZombieBurn_2012_T4-DriveIn_WEB

Arkanı dön! Tam arkanda!

1)Burn Zombie Burn

Geliştirici: Tick Tock Games; Yayımcı: Kavcom

Burn Zombie Burn, mobil oyun sektöründe patlama yapıyor! Mobil sektörde ilk defa bu kadar hızlı olarak sonu gelmeyen zombi saldırılarıyla karşılaşıyoruz. Konsol bu alanda inanılmaz mücadelelere sahne olacak. Koca bir silah yığını bizi bekliyor. Zombileri yok etmenin hazzını sınırsız silah stoklarımızla yaşarken, zombi avcısı olmanın da kitabını yazacağız!

 

Carie Blood Mansion _03_web

P-p-p-p-patlıyor!

2)Carie: Blood Mansion

Geliştirici ve Yayımcı: Neowiz

Tegra için yapılan oyunlar arasında efektleriyle en çok dikkat çeken oyunlardan biri süphesiz ki Carie: Blood Mansion olacak. Bu oyunun grafikleri göz kamaştırıcı. Oyunda Carie’ye kanlı savaşlarda eşlik edeceğiz. Yüksek çözünürlükteki dokuları, gelişmiş fizik simülasyonları ve optimize edilmiş ateş ve duman efektleriyle Carie: Blood Mansion fark yaratacak!

 

codex_web

HDR: İyi bir kameradan çok daha ötesi.

3)RPG CODEX: The Warrior

Geliştirici: Devclan; Yayımcı: Neowiz

Aksiyon ve savaşmaktan söz etmişken, 3D aksiyonu gerçek hayata taşıyan RPG CODEX: The Warrior‘dan bahsetmemek olmaz. Tüylerimizi diken diken eden düşmanlarla savaşacağımız bu oyunun konusu ise oldukça ilginç. Cennet’te çıkan bir savaş sonrasında kaybolan ve çok önemli, eski bir belgenin peşindeyiz ve bu arayışta olan tek biz de değiliz. Tegra 4 ile bu aksiyon bizlere mükemmel grafikler ve gerçek zamanlı dinamik gölgelendirmeler, HDR ışıklandırma sistemiyle sunuluyor.

 

Tk tk tk tk tk tk.

Dünyanın sonu o kadar da iyi gözükmüyor.

4)Dead on Arrival 2

Geliştirici ve Yayımcı: N3V Games

Dead on Arrival 2‘nin özellik inşa ateşleyicileri (mobil alanda ilk defa) Barcelona’da test ediliyor.Yüksek çözünürlük modellemeleri ve daha büyük patlamalarla, tüm haritayı kaplayan yıkımlar için kullanılan PhysX ile fark oldukça bariz oluyor. Dünya’nın sonu için hazırlanmış en karanlık sahnelerle bu oyun adeta gerçeğe dönüşüyor.

 

golf

Bir vuruşta isabet!

5)RU Golf

Geliştirici ve Yayımcı: Nutgee

RU Golf geçen seneki Tegra 3 döneminden beri mobil alanda kendine yer buluyor. Tegra 4 için de RU Golf oyunları çıkmaya devam edecek. Yumuşak gölgelendirmeler, dinamik yansıtıcı ışıklandırmalar, lens efektleri ve multiplayer heyecanı; işte bunların hepsi RU Golf ile geliyor. Birçok farklı seviye ve karakter özelleştirme seçeneklerini RU Golf ile test edip, ayaklarımızı yerden kesmeye hazır olalım!

Barcelona’ya uğrama fırsatı olanlara, en yeni oyunları görmek için MWC içindeki NVIDIA bölümüne (7 numaralı salonda) uğramalarını tavsiye ediyoruz. Bunu yapamayacaklar ise Tegra sistem gelişimleri, oyunlar, kısacası Tegra ile ilgili her şey için TegraZone‘u ziyaret edebilir. Tegra 4 ile ilgili son haberleri, gelişmeleri ve oyunları sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Beklemede kalın!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!