Tartarus Yeni Videosuyla Steam Store Page’deki Yerini Aldı

Son Güncelleme Tarihi:

Abyss Gameworks tarafından geliştirilen Tartarus oyunu Greenlight aşamasını başarıyla tamamladıktan sonra yeni videosuyla Steam Store Page’de yerini aldı. Abyss Gameworks çalışanları 2017’de oyunu piyasaya sürmeyi düşündüklerini belirttiler. Tartarus’u istek listenize eklemek için tıklayınız.

Tartarus Teaser Trailer II 

TARTARUS HAKKINDA

Hikaye

2230 yılında, Maden ve Araştırma Gemisi Tartarus (MRS TARTARUS 220478) Neptün yakınlarındayken güvenlik protokolünü hiçbir işaret vermeden aktifleştirir. Mürettebatın hayatta kalması için tek şansı köprüye ulaşarak tüm sistemleri gemi Neptün’e düşmeden önce yeniden başlatmaktır. Oyunu geminin maden operatörü ve kaza sırasında aşçılık görevini üstlenmiş Cooper olarak oynuyoruz. Kahramanımız mühendislik veya pilotaj eğitimi olmadan, yalnızca geminin sistem mühendisi ve aynı zaman da ikinci kaptanı Andrews’un yardımı ile hem kendisini hem de mürettebatı kurtarabilecek mi?

Oynanış

Tartarus birinci şahıs perspektifinden oynanan, aksiyon öğeleri ile harmanlanmış, karanlık ve ürpertici bir evren üzerine kuruludur. Cooper’ı yönlendirerek gemiyi “Terminal”ler vasıtası ile geri getirmeye çalışıyor ve bir anlamda “hack”liyoruz. Gemiyi hacklemek gerçekten zor. Kendine has işletim sistemi olan Terminal komutları ve kullanımı oldukça gerçekçi. Doğru yerde doğru komutu yazmalı veya gerektiğinde önce etrafınızı araştırarak size yardımcı olacak gerekli bilgiyi toplamalısınız. Tartarus ikonik bilim-kurgu filmlerindeki gibi Retro tarza sahiptir.

Özellikler:

-Birinci Şahıs Aksiyon

-Gerçekçi hikaye anlatımı, basit oynanış ve zengin mekanikler

-İleri seviye text tabanlı bulmacalar

-Retro-Futuristic Atmosfer

Websitesi: tartarusthegame.com

Tartarus’u Sosyal Medya’dan takip etmek için:

Facebook: www.facebook.com/tartarusthegame/

Twitter: twitter.com/tartarusgame

Steam Store: http://store.steampowered.com/app/608530/

Youtube: https://goo.gl/zCWFai

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.